بازدید: 8

نفت آرامکو ابزاری برای فشار بر تهران و محور مقاومت بود!! /افزایش ۵ تا ۱۰ دلاری قیمت نفت در روز‌های آینده

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2045362
یک کارشناس مسائل انرژی گفت: آمریکایی‌ها به مرور به دنبال کور کردن نفت ایران هستند.

آمریکایی ها به دنبال کور کردن نفت هستند/ افزایش 5 تا 10 دلاری قیمت نفت در روزهای آیندهوحید حاجی پور کارشناس مسائل انرژی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حمله پهپاد نفتی آرامکو عربستان، گفت: حدود ۱۹ نقطه تاسیسات نفتی آرامکو عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفته است که باعث شده نیمی از تولید نفت خام متوقف شود، این اتفاق از چند منظر قابل بررسی است. 

حاجی پور بیان کرد: آمریکایی ها فکر می کردند با استفاده از سطح تولید آرامکو می توانند بر تهران و محور مقاومت فشار آورند از این رو روی نفت و میزان صادرات آرامکو حساب باز کرده بودند که با استفاده از آن به هدف خود برسند، این مسئله را می توان یکی از اصلی ترین دلایل حمله پهپاد دانست.

او بیان کرد: آمریکایی ها در ابتدا به نفتکش سوری،  پس از آن به دریای عمان و تنگه المندب حمله کردند که به مرور این حمله اوج گرفت و صعود پیدا کرد.

به گفته این کارشناس مسائل انرژی ایالات متحده به مرور به دنبال کور کردن نفت هست، آنها زمانی بمباران را انجام دادند که آرامکو زیر نظر نفت عربستان تقویت می شد و قصد داشتند چند نوع نفت عرضه کنند.

بیشتر بخوانید: بررسی عوامل افزایش بدهی دولت به شبکه بانکی/ ضرورت بودجه ریزی عملیاتی و حذف نفت از بودجه

حاجی پور افزود: در هفته های گذشته خبری  مبنی بر آماده شدن عرضه نفت آرامکو منتشر شد که قرار بود بحث خرید سهام آرامکو ادامه پیدا کند، بر این اساس این موضوع باعث کاهش قیمت نفت در جهان می شد.

این کارشناس مسائل انرژی بیان کرد: آمریکایی ها در ابتدا ۵ میلیون بشکه نفت را از مدار بازار خارج کردند که کمتر کسی به آن پرداخته است. در تاریخ صنعت نفت هیچ گاه چنان اتفاقی رخ نداده است، که این اتفاق باعث شد ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه حذف شود این امر نشان دهنده حمله به عربستان به طور صعودی است.

او گفت: در سال های گذشته بحث بر سر این مسئله بود که جنگ را وارد خاک عربستان کنند و قطعا این اتفاق به ضرر کل جهان خواهد شد. در یک سال اخیر حملات هوشمندانه ای به عربستان شد که اقتصاد این کشور را دچار مشکل می کرد.

حاجی پور تشریح کرد: حملات هوشمندانه به قدری افزایش پیدا کرده که نیمی از تولیدات نفت این کشور را از کار انداخته و باعث حساسیت در بازار نفت شده است.

این کارشناس مسائل انرژی با بیان اینکه قیمت نفت قطعا افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: خود سعودی ها از ذخایر نفت استفاده می کنند که باعث می شود اتفاق خاصی نیفتد و شاهد افزایش قیمت نفت نباشیم، اما اگر حملات ادامه پیدا کند قطعا قیمت نفت افزایش پیدا خواهد کرد که این افزایش بین ۵ تا ۱۰ دلار خواهد بود.

انتهای پیام/

حدود ۱۹ نقطه تاسیسات نفتی آرامکو عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفته است

نفت آرامکو ابزاری برای فشار بر تهران و محور مقاومت بود!! /افزایش ۵ تا ۱۰ دلاری قیمت نفت در روز‌های آینده
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها