بازدید: 5

۸۴ میلیارد دلار ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2044660
حسین زاده گفت: ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی، موکت و کف پوش در دنیا ۸۴.۳ میلیارد دلار است.

۸۴.۳ میلیارد دلار ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی، موکت و کف پوشبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران، گفت: ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی، موکت و کف پوش در دنیا ۸۴.۳ میلیارد دلار است که این رقم در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با بیان این که در سال ۲۰۱۸ ارزش صادرات انواع فرش های ماشینی و دستباف، موکت و کفپوش در دنیا ۱۶.۵ میلیارد دلار بوده است، افزود: ایران در میان کشور های برتر صادر کننده این محصولات توانسته در رتبه هفتم قرار بگیرد و کشور های چین، ترکیه، هندوستان، بلژیک، هلند، ایالات متحده از جمله کشور های برتر در این زمینه هستند.

بیشتر بخوانید: قیمت فروش فرش دستباف ۱۲ متری در بازار چقدر است؟ + جدول

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اعلام کرد: ارزش صادرات انواع فرش ماشینی، موکت و کفپوش ایرانی در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۰۰ میلیون دلار بوده که بازار های مناسبی برای این کالای ایرانی در کشور های افغانستان، عراق، جمهوری های آسیای مرکزی و شیخ نشین های خلیج فارس درکنار کشور های اروپایی وجود دارد.

حسین زاده با یادآوری این مطلب که در ایران بیش از ۱۰۰۰ واحد به تولید فرش ماشینی مشغول هستند، عنوان کرد: سالانه بیش از ۹۵ میلیون مترمربع فرش توسط این واحد ها بافته می شود. البته این در حالی است که ظرفیت تولید فرش ماشینی در ایران حدود ۱۴۰ میلیون متر مربع است.

وی در پایان به حمایت شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از صنعت فرش ماشینی کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت با مشارکت نمایشگاه های مهم بین المللی مانند نمایشگاه دموتکس شانگ های و کلن و برپایی نمایشگاه های اختصاصی در کشور های همسایه در سال های اخیر تلاش کرده که ویژگی های منحصر به فرد انواع فرش های دستباف و ماشینی ایران را به جهانیان معرفی کند.

انتهای پیام/

ایران هفتمین کشور صادر کننده فرش ماشینی در جهان

۸۴ میلیارد دلار ارزش بازار انواع فرش و قالیچه ماشینی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها