بازدید: 6

واکنش شهردار تهران به حذف نام شهدا

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2044641
شهردار تهران به موضوع حذف نام شهدا از تابلوهای شهری واکنش نشان داده و گفت: برخی از افرادی به جای احترام به شهدا دنبال مسائل دیگری هستند.
صراط:

پیروز حناچی شهردار تهران در تازه ترین واکنش به ماجرای حذف نام شهید از تابلوهای معابر شهری گفت: کلا ما در دوره جدید، نه تابلویی حذف کرده و نه تابلویی نصب کردیم و این تابلوها از ۵سال پیش بوده است.

به گزارش فارس وی افزود: البته ممکن است بعضی از تابلوها فرسوده شده باشد و اصلاح کرده باشیم اما به شکل گسترده که معمولا در شهرداری ها اتفاق می افتد کاری انجام نداده ایم.

حناچی گفت: این تابلوها دو دسته اند یکسری تابلوها دیوارکوب هستند که بر سر کوچه و خیابان نصب می شوند که معمولا مناطق این کار را انجام می دهند. همه آنها به نام شهید مزین هستند.

شهردار تهران ادامه داد: اما یک سری تابلو عبوری داریم که برای سرعت ۳۰ کیلومتر به بالا است که شما باید تابلو را در لحظه ببینید و سریع تصمیم بگیرید که بپیچید یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: تابلوهای که برای سرعت انتخاب می شوند باید حداقل اختصار در آنها رعایت شود که این یک دلیل فنی است.

حناچی گفت: یک دلیل اخلاقی هم ما داریم که ما افتخارمان به این است که کوچه های مان به نام شهدا مزین شده. شهدایی که در این محلات زندگی می کردند، عطر و یادشان همچنان وجود دارد و خانواده هایشان همچنان در این محلات زندگی می کنند.

وی ادامه داد: شهدا افتخار ما و افتخار همه ایرانیان هستند هر کسی هر کاری می توانسته در زمان دفاع مقدس انجام داده است.

شهردار تهران تصریح کرد: من یک توصیه ای هم به برخی رفقا و دوستان می کنم در سیره امامان و پیامبر گرامی آمده است که وقتی فردی مراجعه می کرد و به گناه اقرار می کرد حضرت رسول نشنیده می گرفتند و به فرد می گفتند برو.

توصیه من این است که برخی دوستان و رفقا این خصلت ها را یاد بگیرند. تمام همکاران ما در شهرداری تهران بسیج هستند، سامانه ۱۳۷ هم مامور شده تا گزارشات را بررسی کنند و اصلاحات انجام شود.

حناچی گفت: من به نظر می رسد که برخی از افرادی که امروز در خصوص حذف نام شهید سخنانی می گویند و یا اعتراضی می کنند فکر احترام به نام شهدا و گرامی داشت یاد آنها نیستند و دنبال مسائل دیگری هستند.


واکنش شهردار تهران به حذف نام شهدا
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها