بازدید: 10

افزایش ۱۹ درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2044145
قیمت معاملات آتی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان در آغاز معاملات روز دوشنبه با ۱۹ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۹۵ سنت افزایش یافت.

افزایش ۱۹ درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبری بی بی سی گزارش داد که قیمت معاملات آتی نفت خام برنت در بازار سنگاپور در آغاز معاملات روز دوشنبه با ۱۹ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۹۵ سنت افزایش یافته است که بالاترین رقم طی ۴ ماه گذشته محسوب می شود.

در همین حال شبکه بلومبرگ در خبری فوری از افزایش ۱۹ در صدی قیمت نفت خبر داد.

شبکه تلویزیونی سی ان بی سی نیز اعلام کرد در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت خام برنت دریای شمال بیش از ۱۷ درصد و نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت بیش از ۱۴ درصد افزایش یافت.

قیمت نفت خام برنت طی روز های گذشته حدود ۶۰ دلار بوده است.

شبکه سی ان بی سی نیز گزارش داد که قیمت نفت «وست تگزاس اینترمدیت» (WTI) نیز با ۱۵ درصد افزایش به ۶۳.۳۴ دلار افزایش یافته است.

این در حالی است که شرکت خدمات مشاوره ای «انرژی اسپکتس» اعلام کرد احتمالا حدود نیمی از تولید نفت خام از دست رفته عربستان سعودی روز دوشنبه ازسرگرفته خواهد شد، اما ازسرگیری کامل آن چند هفته زمان خواهد برد.

این شرکت خدمات مشاوره ای تاکید کرد حملات اخیر، ۱۸ درصد از تولید گاز طبیعی و ۵۰ درصد از تولید اتان و میعانات گازی در عربستان سعودی را متوقف کرده است.

«انرژی اسپکتس» افزود پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این کشور به یکی از بزرگترین خریداران فرآورده های نفتی تبدیل خواهد شد.

پیش از این خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد خسارت های وارده به زیرساخت های شرکت نفتی آرامکو در عربستان به دنبال حملات پهپادی روز شنبه نیروی هوایی یمن به آن بسیار گسترده است و امکان تعمیر و اصلاح آن در کوتاه مدت وجود ندارد.

روز شنبه ۱۰ پهپاد انصارالله یمن ۲ پالایشگاه بقیق و خریص از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را هدف قرار دادند که به دنبال آن مقامات این کشور اعلام کردند نیمی از تولید نفت خام آن ها متوقف شده است.

انتهای پیام/


افزایش ۱۹ درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها