بازدید: 12

کالدرون: به تصمیم کمیته انضباطی در مورد بیرانوند احترام می گذارم/ فوتبال مورد علاقه مان را بازی نمی کنیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2043286
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد و  باید بازی برابر تیم صنعت نفت آبادان را ببریم.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس  در نشست خبری قبل از دیدار با صنعت نفت آبادان اظهار کرد: هر بازی برای ما حکم فینال را دارد و  باید این بازی را ببریم. شکست برابر تراکتور  باعث افزایش مسئولیت ما در این بازی شده و  این هفته خوب کار کردیم و به نظرم تیم آماده است. از کیفیت تیم در دو بازی نخست راضی نبودم چرا که دوست دارم فوتبال قشنگ تر و بهتری انجام دهیم. مشخص است که بازیکنان نیاز به زمان بیش تری دارند.به هر حال باید این بازی را ببریم و فوتبال مورد علاقه من را بازی کنیم.

بیشتر بخوانید: محل تمرین پرسپولیس تغییر می کند

کالدرون درباره محرومیت علیرضا بیرانوند و اظهارات  این بازیکن مبنی بر خداحافظی از فوتبال ایران بیان کرد: همیشه نظرات و تصمیم های کمیته انضباطی را قبول داشتم و به آن احترام می گذارم. اکنون احترام بیشتری برای تصمیمی که درباره بیرانوند گرفتند، قائل هستم. بیرانوند یک بازیکن بین المللی در فوتبال ایران است. به عنوان یک خارجی از جامعه فوتبال  انتظار دارم  از بیرانوند حمایت بیشتری صورت بگیرد. 

تصمیم درستی برای محرومیت بیرانوند گرفته شد 

سرمربی پرسپولیس افزود: بیرانوند باعث سربلندی ایران شده است و تصمیم مناسبی درباره محرومیت این دروازه بان گرفته شد. به هر حال برای این حرفم دلیل دارم و فیلمی که تراکتور فرستاده به این جهت است که او را محروم کنند. مسئولان به خاطر رفتار غیر ورزشی می خواهند بیرانوند  را محکوم کنند. اگر هدف تراکتور این بوده، من هم موافق هستم. وقتی ما گرم می کردیم، در بازی با تراکتور از سوی هواداران به ما سنگ انداختند و فحاشی کردند.

کالدرون: به تصمیم کمیته انضباطی در مورد بیرانوند احترام می گذارم/ فوتبال مورد علاقه مان را بازی نمی کنیم

تصمیم عادلانه ای برای بازی پرسپولیس و تراکتور گرفته شد 

او  تصریح کرد: یک قوطی نوشیدنی به سمت نیمکت پرتاب کردند و هواداران تراکتور نارنجک پرتاب کردند که بسیار خطرناک است. تراکتور به نسبت درخواستی که دارد، باید منطقی عمل کند و صحبت های این تیم باید با درخواست شان مناسبت داشته باشد. اگر درخواست فیرپلی(بازی جوانمردانه) دارند، باید خودشان به عنوان اولین شخص آن را انجام دهند. من همیشه به کمیته انضباطی احترام گذاشتم و این بار هم احترام بیش تری قائل هستم. به نظرم نسبت به اتفاقات درون زمین تصمیم عادلانه ای بود.

در بازی تراکتور و پرسپولیس امکان آتش سوزی وجود داشت

این خطر وجود داشت که بازیکنان ما مصدوم شوند و نارنجک هایی که پرتاب کردند موجب آتش سوزی شود. درخواست من این است که تراکتور نگاهی به رفتارش داشته باشد، همان کاری که ما کردیم. ما عکس هایی از سنگ انداختن و پرتاب نارنجک داشتیم اما صحبتی نکردیم. ما باختیم و با یک رفتار معمولی به خانه برگشتیم.

تاکنون به اهداف مان نرسیده ایم

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی تیم صنعت نفت آبادان و دشوار بودن پیروزی برابر این تیم اظهار کرد: آن ها می توانند به هر سبکی  که می خواهند بازی کنند و ما باید بر تمام برنامه های آن ها غلبه کنیم. من به عنوان یک بازیکن و مربی باتجربه وظیفه دارم مشکلات را پشت سر بگذارم. وظیفه ما این است که خوب بازی کنیم اما تاکنون به اهداف مان نرسیدیم. با این حال تلاش می کنیم بهتر شویم. با حضور مربی جدید باید بازی جدیدی ارائه دهیم. امیدوارم فردا نتیجه خوبی کسب کنیم.

نمونه اتفاق درباره برانکو برای هر مربی رخ می دهد 

او درپاسخ به سوالی مبنی بر سخت شدن کارش در پرسپولیس با توجه به اخراج برانکو از تیم الاهلی گفت: من به بازی فردا فکر می کنم که همانند فینال است. نمونه اتفاقی که برای برانکو رخ داد، برای هر کسی رخ می دهد. ممکن است برای من هم اتفاق بیافتد اما من از روند کارمان راضی هستیم. می دانم برای تکرار قهرمانی نیازمند زمان هستیم اما می دانم زمان زیادی نداریم. من به این تیم ایمان دارم.

بیشتر بخوانید: حضور ملی پوشان در تمرین پرسپولیس/ سرخپوشان به کار های هجومی پرداختند

برای بهتر بازی کردن نیازمند عملکرد گروهی بهتری هستیم 

کالدرون درباره اینکه مهدی ترابی در پست غیر تخصصی اش به میدان می رود و عملکرد همیشگی و خوب خود را ندارد، اظهار کرد: مهدی ترابی در پستی بازی می کند که زمان برانکو هم در همان پست بود. او پشت مهاجم است و در بعضی اوقات  جا به جا می شود اما در دو بازی اخیر در پست اصلی خودش بازی کرده است. جدا از بحث ترابی، ما هنوز فوتبال مورد علاقه خودمان را بازی نمی کنیم و بازیکنان می توانند خودشان را نشان دهند. امیدوارم فردا این اتفاق بیافتد و تیم بازی بهتری نشان دهد. برای بهتر بازی کردن تیم، نیازمند عملکرد گروهی بهتری هستیم.

کالدرون: به تصمیم کمیته انضباطی در مورد بیرانوند احترام می گذارم/ فوتبال مورد علاقه مان را بازی نمی کنیم

جونیور مقابل صنعت نفت بازی می کند

سرمربی پرسپولیس درباره استفاده از جونیور در بازی فردا با توجه به رسیدن به وضعیت مطلوب گفت: مهاجمان برای گلزنی نیازمند عملکرد خوبی از سایرین هستند. جونیور فردا بازی می کند و برای این که دو مهاجم بهره وری خوبی داشته باشند باید هر دو خوب بازی کنند.

تصمیمی برای بازی ندادن به بیرانوند یا تنبیه او نگرفته بودم

او درباره اینکه قبل از حکم کمیته انضباطی تصمیمی برای نیمکت نشین کردن بیرانوند داشت، گفت: من هیچ تصمیمی نگرفته بودم. به طور معمول وقتی بازیکنان از تیم ملی باز می گردند، آن ها را ارزیابی می کنم و کسانی که عملکرد بهتری داشته باشند، در بازی استفاده می کنم. من تصمیمی درباره بازیکنان و بیرانوند نگرفته بودم.

کالدرون درباره اینکه  تنبیه انضباطی برای بیرانوند در نظر گرفته بود، تصریح کرد: من هیچ تنبیهی را برای هیچ بازیکنی در نظر نمی گیرم. تصمیم من در ارتباط با شرایط روحی و رفتار بازیکنان در تمرینات است. هر کسی که بهتر بازی کند، در ترکیب تیم بازی می کند.

بیشتر بخوانید: بیرانوند یک جلسه محروم شد

دلیل فدراسیون فوتبال درباره تاخیر پرواز ملی پوشان قانع کننده نیست 

او درباره عملکرد ملی پوشان تیمش بعد از اردوی تیم ملی گفت: به نظرم اکثر بازیکنان خسته بودند چون سفر طولانی پشت سر گذاشتند. پیشنهادم به فدراسیون فوتبال این است که بازیکنان ملی پوش را زودتر به باشگاه ها برگرداند. فدراسیون گفت که بازیکنان اضافه بار داشتند و باید پرواز خود را عوض می کردند و  به نظرم دلیل قانع کننده ای نیست. نمی گویم هواپیمای خصوصی داشته باشند اما برای تمام تیم های دنیا این اتفاق می افتد. پروازی را در نظر بگیرند که بازیکنان زودتر به تیم ها برگردند.

کالدرون درباره برنامه مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی تیم ها، فدراسیون فوتبال در هنگام تدوین  تقویم مسابقات باید این وضعیت را در نظر بگیرد. به طور حتم می دانند که برگزاری بازی ها در روز تعطیل با استقبال هواداران همراه است و تعداد بیش تری به ورزشگاه می آیند. این اتفاق راهی است که فدراسیون از نظر اقتصادی به تیم ها کمک کند. آن ها تلاش می کنند برنامه خوبی تدوین کنند اما بازی تیم های بزرگ نباید روز دوشنبه برگزار شود.

انتهای پیام/ 


کالدرون: به تصمیم کمیته انضباطی در مورد بیرانوند احترام می گذارم/ فوتبال مورد علاقه مان را بازی نمی کنیم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها