بازدید: 7

سوء استفاده سودجویان از باور‌های دینی مردم در طب اسلامی/ طب سنتی؛ مکمل درمان بیماری های صعب العلاج

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2038175
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: طب سنتی به عنوان مکمل طب رایج امروز موثر و اثر بخش است.

طب سنتی مکمل طب رایج امروز/ دخالت طب سنتی بر درمان بیماران به تنهایی نادرست استخدا دوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طب سنتی در طبابت اظهار کرد: طب سنتی در کشورمان به عنوان یک طب ارزشی جزء نظام سلامت ایران محسوب می شود و در برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی سلامت نیز این مسئله ذکر شده است.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت مکلف شده است تا طب سنتی را بر نظام سلامت کشور ادغام کند و این مسئله یک موضوع جهانی است، زیرا سازمان بهداشت جهانی نیز نسبت به ادغام طب سنتی کشور ها در علم روز پزشکی همواره تأکید کرده است.

او تأکید کرد: طب ایرانی ریشه در باور های مردم دارد و اقبال زیادی در پذیرش طب ایرانی در جامعه وجود دارد و عقل سلیم حکم می کند که از طب ایرانی که قدمت چندین ساله برخوردار است و دارای پشتوانه خوبی در جهت منابع معتبر است، استفاده بهینه را ببریم.

خدا دوست اظهار کرد: طب ایرانی و سنتی به عنوان مکمل طب رایج می تواند در درمان بیماری مردم کشورمان اثربخش باشد، اما اینکه طب سنتی به تنهایی در درمان بیماران و مراجعه کنندگان دخالت کند اصلاً موضوع درستی نیست.

طب اسلامی در سیاست های ابلاغی مقام رمعظم رهبری نداریم

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: در دین اسلام توصیه زیادی در زمینه حفظ و ارتقای سلامت مردم شده است و حمایت  ها بر این اساس تحت عنوان طب صادق و طب رضا به دست ما رسیده است.

او بیان کرد: متأسفانه برخی از افراد از باور های دینی مردم در زمینه طب اسلامی سوء استفاده می کنند و برخی مطالب نادرست را به غلط تحت عنوان طب اسلامی ذکر کرده اند که هیچ کدام از آن ها سندیتی بر اساس علم رجال ندارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری واژه ای به نام طب اسلامی در حوزه سلامت به کار گرفته نشده است و من معتقدم که طب سنتی در کنار طب رایج می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و در درمان بیماری ها مؤثر باشد همین طور که برخی از بیماری ها بر اساس طب رایج امروزه دنیا به تنهای اثربخش نیست.

بیشتر بخوانید: فهرست دارو های گیاهی تا اواخر تیرماه منتشر می شود

خدا دوست گفت: طب سنتی می تواند به عنوان مکمل در درمان بیماری های مختلف حتی عارضه های صعب العلاج مؤثر باشد، اما باید به درستی و در جایگاه خودش از این روش علمی استفاده کرد.

انتهای پیام/


سوء استفاده سودجویان از باور‌های دینی مردم در طب اسلامی/ طب سنتی؛ مکمل درمان بیماری های صعب العلاج
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها