بازدید: 8

تیم ملی انگلیس زمین را به حالت اعتراض ترک می کند!

منبع : تابناک کد خبر: 2038152

بازیکنان تیم ملی انگلیس قصد دارند در صورت مواجهه با شعارهای نژادپرستانه در بازی با بلغارستان، زمین بازی را ترک کنند.

به گزارش تابناک ورزشی، به نقل از دیلی میل، در جریان بازی شنبه گذشته انگلیس و بلغارستان در ویمبلی لندن، یکی از هواداران بلغارستان علیه رحیم استرلینگ شعارهای نژادپرستانه سر داد که با واکنشی منفی روبرو شد. انگلیس 22 مهر باید در زمین بلغارستان به میدان برود و با توجه به سابقه بد بلغارها در زمینه نژادپرستی، انگلیسی ها تهدید کرده اند که در صورت تکرار آن اتفاقات، زمین بازی را ترک خواهند کرد.
این تصمیم جمعی بازیکنان انگلیس است و قرار است گرت ساوتگیت سرمربی سه شیرها در این زمینه جلسه ای با اتحادیه فوتبال انگلیس داشته باشد و این موضوع به اطلاع فیفا و یوفا نیز برسد.
بخشی از ورزشگاه محل برگزاری بازی بلغارستان و انگلیس نیز به دلیل رفتارهای نژادپرستانه بلغارها در گذشته موقتا از سوی یوفا بسته شده و تماشاگری در آن حاضر نخواهد بود. سال 2011 نیز یکی دو بازیکن سیه چرده انگلیس در بلغارستان با شعارهای نژادپرستانه مورد حمله قرار گرفته بودند.
اتفاقی مشابه در زمستان گذشته برای دنی رز در بازی مونته نگرو و انگلیس رخ داد.رحیم استرلینگ که چند بار تاکنون مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفته می گوید: «نمی شود گفت که در آینده چه اتفاقی می افتد ولی خیلی ها امروز پشت کامپیوترها نشسته اند و زشت ترین حرفها را در فضای مجازی منتشر می کنند. آنها اگر فکر کنند که می توانند هر چه می خواهند بگویند و قسر در بروند، وضعیت بغرنج تر از امروز می شود.
ما الان در سال 2019 زندگی می کنیم و هنوز داریم درباره این مساله صحبت می کنیم. من نمی گویم که راه حل مساله را دارم ولی ما به عنوان جامعه باید این معضل را از بین ببریم. کسانی که این کارها را می کنند باید به خود بیایند و درک کنند که ما حالا دیگر در عصر دیگری زندگی می کنیم و دیگر هیچکس نباید در این دنیا با تبعیض مواجه شود.»


تیم ملی انگلیس زمین را به حالت اعتراض ترک می کند!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها