بازدید: 8

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برابر نرخ تورم سالانه ارزیابی شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2038134
عضو کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: قانون صراحتا عنوان می‌کند که ما باید نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را برابر نرخ تورم سالانه ارزیابی کنیم و دولت باید این موضوع را مدنظر قرار دهد.
نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برابر نرخ تورم سالانه ارزیابی شودعلی محمد شاعری در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به فرآیند تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی گفت: در حال حاضر در موعد کشت پاییزه قرار داریم و دولت باید در خصوص نرخ تضمینی محصولات کشاورزی در روز های آینده تصمیم گیری کند.

وی تصریح کرد: توصیه بنده به دولت و شورای اقتصاد درباره تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی این است که این قیمت ها را واقع بینانه مدنظر قرار دهند و قیمت محصولی چون گندم را درست ارزیابی کنند.

عضو کمیسیون «کشاورزی آب و منابع طبیعی» مجلس،اظهارداشت: نرخ خرید تضمینی گندم حداقل باید بر اساس نرخ تورمی باشد که بانک مرکزی برای آن سال اعلام می کند، این در حالی است که این مهم در سال های گذشته اتفاق نیافتاد و این اقدام باید در سال جاری جبران شود.

شاعری تاکید کرد: پیشنهاد بنده این است که باید مبنای افزایش قیمت برای تمامی محصولاتی که مشمول خرید تضمینی می شوند، بر اساس قانون باشد چرا که قانون همه چیز را به خوبی روشن کرده است.

این نماینده مجلس بیان داشت: قانون صراحتا عنوان می کند که ما باید نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را برابر نرخ تورم سالانه ارزیابی کنیم و دولت باید این موضوع را مدنظر قرار دهد.
 
انتهای پیام/

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برابر نرخ تورم سالانه ارزیابی شود
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها