بازدید: 3

عشق ورزیدن به کودک، هشت جمله جادویی

منبع : نی نی بان کد خبر: 2038127
وقتی نامه ای به فرزندتان می نویسید، می تواند جادویی باشد.

وقتی نامه ای به فرزندتان می نویسید، می تواند جادویی باشد. این روشی برای برقرارکردن عشق، غرور و تعهد است که فراتر از قدرت کلمات هر روزه است. این یک ایده جالب است که نوشتن نامه به بچه های خود را به یک رویداد سالانه، در روزهای تولد آنها تبدیل کنید. هر حرف بیان ملموسی از عشق و غرور شماست، همراه با امیدها و رویاهایی که برای آینده آنها دارید. آنها حتی ممکن است 20 سال دیگر نامه شما را از جعبه خاطرات انتخاب کنند. به یاد بیاورند، که چقدر برای شما خاص و ویژه بوده اند.
نامه شما می تواند، سرشار از 8 کلمه ساده ای باشد که هر کودک باید آنها را بشنود.

عشق
عشق احتمالاً مهمترین کلمه ای است که می توانید از آن استفاده کنید. حتی اگر"من تو را دوست دارم" چیزی است که شما هر روز می گویید، هنگامی که کلمات در نوشتن به اشتراک گذاشته می شوند، پیام متفاوتی ارسال می شود.
به عنوان مثال، بگویید، توصیف این که خیلی دوستت دارم برایم سخت است. پدر و مادر بودن برای شما یکی از بزرگترین هدایای زندگی من بوده است. هیچ چیز نمی تواند تا این اندازه احساس من را نسبت به شما تغییر دهد.

اشاره به خصوصیاتشان
والدین به فرزندان خود توجه زیادی می کنند، اما چند بار واقعاً درباره آن ها تأمل کرده اید و در مورد آن می گویید؟ آنچه را که اخیراً در مورد رفتار یا بلوغ آنها در مشاهده کرده اید در نامه خود بنویسید. او چگونه رشد کرده است؟ چه خصوصیات مثبتی را در او می بینید؟
به عنوان مثال، مهربانی که دختر شما به دوستانش نشان می دهد.

یادآوری لحظات لذت بخش
در تمام مراحل رشد آنها، مواردی وجود دارد که از انجام آنها با فرزند خود لذت می برید. در نامه خود، چیز خاصی را که اکنون با هم انجام می دهید شرح دهید. به چیزهای ساده ای که لبخند به چهره او و شما می نشاند فکر کنید. مانند، بازی کردن یا آشپزی با یکدیگر.

ذکر کارها و رفتارهای غرور آفرین
این چیزی است که همه ما مدتهاست می خواهیم آن را بشنویم و این کلمات به کودکان هنگامی که سال ها بعد دوباره نامه را می خوانند، انرژی می دهد.
به عنوان مثال، ازروابط بین فردی، پیشرفت تحصیلی یا اخلاق کاری، توانایی های ورزشی یا استعدادهای مختلف یاد کنید.

گرامیداشت خاطرات تان
در هر نامه به فرزندتان، چند خاطره که برایتان شیرین ولذت بخش است را ذکر کنید. اینها لحظه هایی هستند که برای شخص شما خیلی معنی دارند و ممکن است آنها نفهمند که آن زمان برای شما خاص بوده اند.
به عنوان مثال، خاطرات یک تعطیلات مشترک مشاهده ای که هرگز فراموش نخواهید کرد.

از آرزوهایی که برایشان دارید، بنویسید
خوب است که به آنها اجازه دهید آرزوهای شما را در مورد خودشان بدانند، اما لازم نیست حتما چیز بزرگی باشد. سعی کنید فشارهای غیرضروری را با چیزی شبیه به آنها وارد نکنید. امیدهای شما بهتر است در رابطه با دوستی و استعدادهای فرزندتان باشد.

باور و ایمان داشتن به آنها
از نامه خود به عنوان فرصتی برای تقویت اعتماد به نفس در فرزند خود، استفاده کنید و همچنین عقایدی که همچنان به او انگیزه می دهد را در نامه خود بنویسید. به عنوان مثال، اعتقادات خود شما در مورد آینده آنها می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین می توانید از جملات یا آیه های الهام بخش قرآن نیز استفاده کنید.

ذکر وعده ها و قول ها
کلمه "وعده" کمی فریبنده است زیرا قطعاً قولهایی وجود دارند که هرگز نباید به فرزندان خود تحمیل کنید. با این حال، وقتی متناسب استفاده شوند، می توانند فداکاری والدین را به روشی واضح و پر معنا ارائه و انتقال دهند.


عشق ورزیدن به کودک، هشت جمله جادویی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

گزارش ها

تیم ملی والیبال ایران یک - قطر صفر/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی والیبال ایران یک - قطر صفر/ گزارش لحظه به لحظه

علیفر از گزارشگری محروم شد

علیفر از گزارشگری محروم شد

علیرضا علیفر از گزارشگری محروم شد

علیرضا علیفر از گزارشگری محروم شد

علیفر از گزارشگری محروم شد

علیفر از گزارشگری محروم شد

گزارش تصویری دیدار ایران و قطر

گزارش تصویری دیدار ایران و قطر

گزارش تصویری دیدار ایران و استرالیا

گزارش تصویری دیدار ایران و استرالیا

گزارش لحظه به لحظه کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2019| سه شکست و یک حذف شده برای ایران، عبدولی به حریف روس رسید

گزارش لحظه به لحظه کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2019| سه شکست و یک حذف شده برای ایران، عبدولی به حریف روس رسید