بازدید: 9

فعالیت نشریات با توزیع کمتر از۵۰نسخه در کردستان متوقف می‌شود

معاون ارشاد استان کردستان از توقف فعالیت نشریات با توزیع کمتر از ۵۰ نسخه در استان خبر داد.

به گزارش بولتن نیوز، عبید رستمی عصر امروز در کارگروه رسانه استان به ابلاغ آئین نامه جدید مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری داخلی به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: پروانه فعالیت نشریات سراسری و منطقه ای در راستای بند 15 از ماده 5 شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی های رسانه ها و توزیع کاغذ برای کلیه روزنامه های کشور با قیمت و میزان مناسب و تخصیص بخشی از یارانه های سال 1398 مطبوعات مشمول تغییراتی خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس اگر تعداد شمارگان روزنامه های سراسری و منطقه ای که در استان توزیع می شوند، روزانه کمتر از 50 نسخه باشد از ابتدای مهرماه سال جاری نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام و فعالیت پروانه های دارای اعتبار به حالت تعلیق در می آیند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نشریات محلی نیز باید دارای نظم انتشار باشند، تصریح کرد: تخصیص آگهی های دولتی به نشریاتی که نامنظم چاپ می شود، موجب بی عدالتی نسبت به نشریات منظم می شود.

وی گفت: از ابتدای شهریورماه از ارسال و سفارش چاپ آگهی دولتی، ارگانی، دادگستری و ثبتی به نشریاتی که کمتر از 50 درصد نظم در انتشار دارند، جلوگیری می شود.

رستمی با بیان اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشریات حمایتی است، اضافه کرد: نشریات باید به دنبال تولید محتوا در راستای توسعه استان و رسالت اصلی خود حرکت کنند.

وی خواستار ارجاع اگهی های دولتی دستگاه ها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شد و افزود: در راستای برقراری عدالت و حمایت از نشریات، ادارات و نهادهای دولتی از ارجاع آگهی های دولتی بدون هماهنگی با ارشاد پرهیز کنند.


فعالیت نشریات با توزیع کمتر از۵۰نسخه در کردستان متوقف می‌شود
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها