بازدید: 9

منوچین: برنامه‌ای برای دیدار ترامپ و روحانی مطرح نیست

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2037924
وزیر خزانه داری آمریکا گفت در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار میان روسای جمهور این کشور و ایران در دست نیست.

منوچین: برنامه ای برای دیدار ترامپ و روحانی مطرح نیستبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری سی ان بی سی، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برنامه ای برای دیدار با حسن روحانی، همتای ایرانی خود ندارد.

وزیر خزانه داری آمریکا به سی ان بی سی گفت تا این لحظه برنامه ای برای دیدار رئیس جمهور با او (حسن روحانی) مشخص نشده، هر چند رئیس جمهور برای دیدار بدون پیش شرط اعلام آمادگی کرده است.

منوچین در ادامه افزود مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و من و بقیه اعضای تیم امنیت ملی در حال اجرای راهبرد اعمال فشار حداکثری علیه ایران هستیم.

این مقام دولتی آمریکا مدعی شد تردیدی وجود ندارد که این راهبرد در حال تاثیر گذاشتن است. آن ها در حال بازگشت به میز مذاکره هستند.

بلومبرگ روز چهارشنبه گزارش داد رئیس جمهور آمریکا در خصوص کاهش تحریم ها به عنوان تضمینی برای ملاقات با رئیس جمهور ایران صحبت به میان آورده است.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت پارسال به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود، خارج شد و اعلام کرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران را به راه خواهد انداخت تا صادرات نفت تهران را به صفر برساند و آن را مجبور کند بار دیگر به میز مذاکره بیاید تا «توافق بهتری» برای آمریکا رقم بخورد. این اقدام دولت آمریکا پس از یک سال «صبر راهبردی» ۱۸ اردیبهشت امسال با اعلام رسمی رئیس جمهور کشورمان برای کاهش گام به گام تعهدات برجامی ایران روبه رو شد.

ایران در نخستین گام اقدام برجامی خود محدودیت های مربوط به ذخیره سازی آب سنگین و اورانیوم غنی شده را کنار گذاشت و ۱۶ تیرماه نیز ضمن انتقاد از «وقاحت سیاسی اروپا» گام دوم را برداشت. با این حال ایران هنوز تحت تاثیر فشار های آمریکا قرار نگرفته است و اخیرا به طور رسمی آغاز گام سوم خود در کاهش تعهدات خود در برجام را در واکنش به عدم اقدام اروپا در مقابل نقض برجام از سوی واشنگتن در پیش گرفت.

انتهای پیام/


منوچین: برنامه‌ای برای دیدار ترامپ و روحانی مطرح نیست
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها