بازدید: 7

ساخت آنتی‌بیوتیک‌های سنسوردار

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2037701
دانشمندان به روش جدیدی برای تشخیص عفونت‌های مقاوم به دارو دست یافتند.

ساخت آنتی بیوتیک های سنسورداربه گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، آنتی بیوتیک های بتالاکتام (مانند پنی سیلین) یکی از مهم ترین کلاس های آنتی بیوتیک ها هستند، اما مقاومت در برابر آنها به حدی افزایش یافته است که پزشکان اغلب از تجویز آنها در برابر دارو های قوی تر خودداری می کنند.

دانشمندان دانشگاه یورک آنتی بیوتیکی از خانواده بتا-لاکتام را به گونه ای تغییر دادند تا بتوان آن را به یک سنسور متصل کرد و وجود باکتری های مقاوم در برابر درمان را تشخیص داد.

روش جدید می تواند باعث شود پزشکان بتوانند به سرعت تشخیص دهند که آیا عفونت با آنتی بیوتیک های متداول قابل درمان است یا خیر تا گزینه های قوی تری برای بیماران حساس تر مبتلا به نقص ایمنی، جایگزین شود.

به گفته کالوم سیلور، دانشجوی دکتری گروه مهندسی الکترونیک و محقق این طرح، اگر ما به همین شیوه ای که در حال حاضر در پیش گرفته ایم، به استفاده از آنتی بیوتیک ها ادامه دهیم، ممکن است در آینده شرایطی قرار بگیریم که دیگر نتوانیم از آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماران استفاده کنیم و در نتیجه سالانه میلیون ها نفر جان خود را ازدست می دهند.

بیشتر بخوانید: واکسن طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات

او می گوید: این مطالعه زمینه را برای آزمایش هایی فراهم می کند که اطلاعات مهمی از باکتری ها در اختیار پزشکان قرار دهد و می تواند به شناسایی و جداسازی باکتری های مقاوم کمک و از شیوع آن ها جلوگیری کند.

یکی از مهمترین راه های مقاومت در برابر باکتری ها در درمان، تولید آنزیمی است که می تواند آنتی بیوتیک های بتالاکتام را تجزیه و آن ها را بی اثر کند.

محققان با اتصال آنتی بیوتیک اصلاح شده به سطح حسگر توانستند وجود آنزیم های ایجادکننده این مقاومت و عملکرد دارو را بررسی کنند.

انتهای پیام/

راهکاری برای اثربخشی بیشتر آنتی بیوتیک

ساخت آنتی‌بیوتیک‌های سنسوردار
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها