بازدید: 6

آخرین تصمیمات درباره واگن پارس و آذرآب

منبع : فرارو کد خبر: 2037037
وی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت مپنا از نیرو‌های موفق استان مرکزی است و صنایع استان به ویژه آذرآب را به خوبی می‌شناسد، گفت: شرکت آذرآب اگر مدیریت قوی داشته باشد، حتما می‌تواند کامل‌کننده صنعت نیروگاهی، بویلرسازی، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی کشور باشد، اما متاسفانه در سال‌های اخیر مدیریت قوی، فعال و پویا نداشته است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شرکت واگن پارس اراک قطعا به شرکت مپنا واگذار می شود، واگذاری شرکت آذرآب را مشروط به بررسی تیم کارشناسی تعیین شده طی ۱۰ روز آینده دانست.

به گزارش ایسنا، سید علی آقازاده در خصوص جلسه روز گذشته که با محوریت بررسی مشکلات صنایع بزرگ استان مرکزی و واگذاری این صنایع به شرکت مپنا برگزار شده بود، بیان کرد: در ادامه تلاش هایی که برای رفع مشکلات صنایع بزرگ استان همچون هپکو، آذرآب و واگن پارس در حال انجام است، جلسه با حضور مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیات مدیره شرکت مپنا، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت مپنا از نیرو های موفق استان مرکزی است و صنایع استان به ویژه آذرآب را به خوبی می شناسد، گفت: شرکت آذرآب اگر مدیریت قوی داشته باشد، حتما می تواند کامل کننده صنعت نیروگاهی، بویلرسازی، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی کشور باشد، اما متاسفانه در سال های اخیر مدیریت قوی، فعال و پویا نداشته است.

آقازاده با بیان اینکه در این جلسه علی آبادی مدیرعامل شرکت مپنا پذیرفت که بررسی کارشناسی در خصوص آذرآب داشته باشد، افزود: تصمیم بر این شد که تیمی متشکل از معاون اقتصادی استانداری مرکزی، معاون بانک کشاورزی کشور و معاون شرکت مپنا تمامی مسائل مرتبط با آذرآب را از جمله مسائل مالی، بدهی ها، امور مالیاتی، طلب های شرکت و ظرفیت های موجود را طی ۱۰ روز آینده بررسی کنند تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: مدیرعامل مپنا تا حد زیادی برای پذیرفتن مدیریت آذرآب رغبت نشان داد، اما همه چیز به بررسی ۱۰ روز آینده موکول شد.

استاندار مرکزی در خصوص دیگر صنایع استان مرکزی با بیان اینکه واگن پارس قطعا به مپنا واگذار می شود و حتی مدیرعامل این شرکت گفت که اگر فردا مسائل حقوقی و قانونی حل شود، مپنا آمادگی تحویل گرفتن واگن پارس را دارد، اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت آذرآب را دنبال می کنیم، برای هپکو مدیرعامل جدید انتخاب شده است و برنامه های خوبی را مدنظر دارند به همین دلیل فعلا پیگیر حل بحران مدیریتی آذرآب هستیم و اگر شرکت مپنا ۱۰ روز آینده مدیریت آذرآب را قبول کرد، پس از آن بحث هپکو با جدیت بیشتر پیگیری می شود.


آخرین تصمیمات درباره واگن پارس و آذرآب
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • آخرین تصمیمات درباره واگن پارس و آذرآب


  استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شرکت واگن پارس اراک قطعا به شرکت مپنا واگذار می‌شود، واگذاری شرکت آذرآب را مشروط به بررسی تیم کارشناسی تعیین شده طی 10 روز آینده دانست.
 • آخرین تصمیمات درباره واگن پارس و آذرآب


  وی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت مپنا از نیرو‌های موفق استان مرکزی است و صنایع استان به ویژه آذرآب را به خوبی می‌شناسد، گفت: شرکت آذرآب اگر مدیریت قوی داشته باشد، حتما می‌تواند کامل‌کننده صنعت نیروگاهی، بویلرسازی، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی کشور ب
 • اظهارات رحمانی در مورد هپکو، واگن پارس و آذرآب


  وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام موافقت خود با واگذاری شرکتهای آذرآب و واگن پارس به شرکت مپنا از لزوم انتخاب هرچه سریعتر مدیرعامل شرکتهای آذرآب و هپکو خبر داد.
 • رجا ۴ دستگاه واگن درجه یک ۴ تخته از واگن پارس تحویل گرفت


  شرکت حمل و نقل ریلی رجا ۴ دستگاه واگن مسافری خواب ۴ تخته ساخت داخل را از شرکت واگن پارس تحویل گرفت
 • آخرین تصمیمات درباره افزایش قیمت بنزین


  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به تورم و عدم توانایی اقشار جامعه، دولت هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین نگرفته و نرخ آن در سال آینده نیز تغییری نخواهد کرد.
 • آخرین تصمیمات درباره قیمت خودرو به شهریورماه


  وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت خودرو گفت: آخرین تصمیمات در خصوص قیمت خودرو به شهریورماه سال جاری و قبل از تصدی من در وزارتخانه بر می‌گردد.
 • آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت


  نشست مشترک کمیسیون انرژی و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با موضوع سوخت، فردا، ۲۸ آبان ماه برگزار می‌شود.
 • آخرین تصمیمات مجلس درباره حذف یارانه نقدی


  سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ آخرین تصمیمات مجلس درباره حذف یارانه نقدی پردرآمدها را تشریح کرد.
 • آخرین تصمیمات تلویزیون درباره پیمان یوسفی، خندوانه و هفت


  معاون سیما درباره سری جدید برنامه هفت، حاشیه‌های ممنوع‌التصویری پیمان یوسفی، سری جدید «خندوانه»، پخش «سرزمین کهن» کمال تبریزی و همچنین اقدامات اخیر تلویزیون مبنی بر راه‌اندازی شورای اندیشه‌ورزی و رویکرد آن اظهار نظر کرد.
 • آخرین تصمیمات تلویزیون درباره پیمان یوسفی، خندوانه و هفت


  معاون سیما درباره سری جدید برنامه هفت، حاشیه‌های ممنوع‌التصویری پیمان یوسفی، سری جدید «خندوانه»، پخش «سرزمین کهن» کمال تبریزی و همچنین اقدامات اخیر تلویزیون مبنی بر راه‌اندازی شورای اندیشه‌ورزی و رویکرد آن اظهار نظر کرد.
 • آخرین تصمیمات درباره کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین


  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه "این شرکت مجری تصمیمات و مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه نحوه توزیع سوخت است"، گفت: هرتصمیمی که برای عرضه بنزین در بحث کارت سوخت و سهمیه‌بندی اتخاذ و ابلاغ شود، ما امکان اجرای آن را داریم.
 • آخرین وضعیت پرونده کارخانه آذرآب


  دادستان عمومی و انقلاب اراک با اعلام این که دستگاه قضایی حسب وظیفه قانونی خود، در پی رسیدگی توام با دقت و آرامش به پرونده کارخانه آذرآب است، از صدور دستور بازداشت موقت مدیرعامل این کارخانه خبر داد.
 • آخرین وضعیت کارگران هپکو و آذرآب


  رییس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار اراک معتقد است؛ مشکلات کارگران هپکو و آذرآب از اختیارات استانی خارج شد و مسئولان کشور باید در مورد آن تصمیم بگیرند.
 • فواد معصوم: العبادی تابع تصمیمات آمریکا نیست/ برخی تصمیمات درباره تحریم‌های ایران، خارج از کنترل دولت عراق است


  رئیس جمهور عراق با بیان این‌که «برخی تصمیمات مانند مبادلات بانکی خارج از کنترل دولت عراق است» بر لزوم رعایت ویژگی روابط تاریخی بین ملت‌های عراق و ایران تاکید کرد و گفت: عراق از تحریم‌های تحمیلی به ایران خرسند نیست و به عراق ضرر خواهد زد.
 • آخرین وضعیت هپکو و آذرآب از زبان استاندار اراک


  استاندار مرکزی آخرین تصمیمات و برنامه‌های دولت برای خروج شرکت صنایع آذرآب و هپکو از چالش‌های اقتصادی را تشریح و اعلام کرد: ظرف سه ماه آینده سهام بانک کشاوزی در صنایع آذرآب در بورس عرضه می‌شود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها