بازدید: 7

نصب و جابه‌جایی گاردریل معابر به ۳ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2037032
حیدرنیا گفت: روزانه ۱۰ شاخه گارد ریل تعویض می‌شود که اگر در تعداد روز‌های سال ضرب شود رقمی بالغ بر ۳ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

۳ میلیارد تومان بودجه برای نصب و جابه جایی گاردریل معابر / سازمان حمل و نقل و ترافیک ورود کندبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران چندی پیش در نشست با مدیران و معاونان شهرداری یکی از مناطق تهران بر نصب علائم راهنمایی و رانندگی مانند گاردریل در پشت جداول معابر تأکید کرد و اعلام کرد هرگونه نصب گاردریل در معابر مناطق که پایه آن بر روی آسفالت خیابان قرار داشته باشد ممنوع است.

امیرحسین حیدرنیا معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه 2 تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح آخرین اقدام های انجام شده این منطقه در انتقال گاردریل معابر به پشت جداول گفت: ما اگر بخواهیم گاردریل معابر را به فضای پشت جدول انتقال دهیم نیازمند قطعه ای به عنوان فضاساز هستیم تا فاصله ای ایجاد کند تا بتوانیم گاردریل را پشت جداول نصب کنیم.

حیدرنیا با تاکید بر این نکته که نصب فاصله گذار در گاردریل موجب کاهش مقاومت و امنیت گاردریل می شود، گفت: در مکان هایی می توان از فضاساز استفاده کنیم تا گاردریل ها را بتوانیم به پشت جداول انتقال دهیم، تا کار رفت و روب معابر چه به صورت مکانیزه و یا به صورت انفرادی انجام شود.

او با اشاره به حوادثی که برای نیروهای خدمات شهری در طول شب رخ داده است، گفت:  بارها مشاهده شده است کارگران خدمات شهری بدون آن که جلیقه شب رنگی بر تن داشته باشند در نیمه های شب در خلوتی خیابان ها و اتوبان ها اقدام به نظافت معابر می کنند که به دفعات دچار حادثه شده اند.

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه 2 با اشاره به رفت وروب معابر  به صورت مکانیزه گفت: بارها پلیس راهور به علت ایمن نبودن شکل رفت روب معابر از ادامه فعالیت نیروهای خدمات شهری جلوگیری کرده و این اقدام همواره برای ما جای سوال بود که ایمن نبودن شکل انجام خدمات شهری دلیل بر متوقف شدن عملیات خدمات شهری مطرح شد.

بیشتر بخوانید: نابودی ۱۲۸ هکتار از باغ های پایتخت در ۱۰ سال گذشته 

او تاکید کرد: برای نظافت مکانیزه معابر پایتخت باید گاردریل معابر به پشت جداول انتقال پیدا کند که این امر مستلزم تخصیص بودجه و هزینه کرد است.

حیدرنیا با اشاره به اعتبارات سالیانه گفت: متأسفانه امسال نسبت به سال گذشته اعتبارات مدیریت شهری در این حوزه کاهش پیدا کرده و ما تنها با این اعتبار می توانیم بحث نگه داشت گاردریل معابر را انجام دهیم.

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه ۲ با اشاره به این نکته که روزانه ۱۰ شاخه گاردریل در معابر این منطقه تعویض می شود، گفت: اگر این عدد را در ۳۶۵روز سال ضرب کنیم هزینه ای که برای تعویض آن باید پرداخت شود مبلغی بالغ بر ۲ تا ۳میلیارد تومان است که ما در حال حاضر اعتباری برای جابجایی و برش پایه گاردریل برای انتقال آن به پشت جداول معابر نداریم.

او با اشاره به این نکته که در مکان هایی از معابر امکان جابجایی گاردریل وجود ندارد، گفت: در برخی از معابر که انهار از آن جا عبور کرده امکان جا به جایی گاردریل به پشت جداول وجود ندارد و این موضوع را با سازمان حمل ونقل نیز مطرح کردیم که به نظر می رسد حل این مشکل در برخی از معابر نیاز به همکاری و پیگیری سازمان حمل ونقل و ترافیک دارد.

انتهای پیام/

۳میلیارد تومان هزینه انتقال گاردریل معابر به پشت جداول

نصب و جابه‌جایی گاردریل معابر به ۳ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها