بازدید: 9

کهنسالی بانوان فلسطینی و زندگی در سایه قرآن + عکس

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2036980
گروه بین‌الملل ــ شماری از بانوان سالمند فلسطینی با وجود کهولت سن موفق به حفظ کل قرآن شدند و اکنون در مراکز و مؤسسات قرآنی این کشور مربی هستند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، برخی افراد با افزایش سن، دچار فراموشی و ضعف حافظه می شوند، این در حالی است شماری از بانوان سالمند فلسطینی با وجود افزایش سن، موفق به حفظ کامل قرآن شده اند.
 
این بانوان فلسطینی که بالای 50 و 60 سال سن دارند، طی حضور در دوره های آموزش قرآن موفق به حفظ کل قرآن و یادگیری احکام تلاوت شدند و اکنون مربیان آموزش حفظ قرآن هستند.
 
در حال حاضر، بیش از 50 بانوی سالمند فلسطینی در جلسات آموزش حفظ قرآن کریم در مرکز قرآنی «دار الهدی» در کرانه باختری حضور یافته و در آنجا به یادگیری قرآن کریم مشغول هستند.
 
«ام سفیان عمرو»، یکی از این بانوان سالمند در شهرک «دورا» در کرانه باختری است که 54 سالگی برای او زمان تحول بود، چرا که تصمیم گرفت قرآن کریم را حفظ کند. او طی سه سال توانست کل قرآن را حفظ و طی یک سال آن را در ذهن خود تثبیت کند.
 
وی که اکنون 62 سال سن دارد، دراین باره گفت: حفظ قرآن یک تصمیم شخصی برای من بود و تغییراتی را در زندگی من به وجود آورد. من پس از حفظ قرآن نسبت به حقوق و وظایف خود آشنایی بیشتری پیدا کردم و حلال و حرام را بهتر شناختم.
 
در حال حاضر بیش از 350 قرآن آموز مرد و زن در مرکز آموزش حفظ قرآن «الهدی» وابسته به وزارت اوقاف فلسطین مشغول فراگیری قرآن هستند که برخی از آنان کل قرآن و برخی دیگر چند جزء از قرآن را حفظ می کنند.
 
در میان بانوان حافظ قرآن که در این مرکز تحصیل می کنند، کارمندان و معلمان بازنشسته هم دیده می شوند که پس از بازنشستگی حفظ قرآن را آغاز کرده اند.
 
بانوان سالمند فلسطینی حافظ قرآن شدند 
 
بانوان سالمند فلسطینی حافظ قرآن شدند 
 
انتهای پیام

کهنسالی بانوان فلسطینی و زندگی در سایه قرآن + عکس
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها