بازدید: 9

ارسال بیش از ۵۰۰ هزار قبضه سلاح گرم برای رزمایش نظامی ونزوئلا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036973
ونزوئلا بیش از ۵۰۰ هزار قبضه سلاح گرم برای رزمایش ارتش این کشور در مرز کلمبیا ارسال می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد به منظور برگزاری رزمایش نظامی در نزدیکی مرز این کشور با کلمبیا بیش از ۵۰۰ هزار قبضه سلاح گرم برای ارتش این کشور ارسال می کند.

او شب گذشته طی سخنرانی در استان مرکزی گواریکو گفت: ما هم اکنون در حال تجهیز ارتش خود با سلاح گرم هستیم. ارتش ونزوئلا به منظور توزیع بیش از ۵۰۰ هزار قبضه سلاح گرم، از سازوکار های قانونی و نهادی خود استفاده می کند.

هفته گذشته رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد از ۱۰ تا ۲۸ سپتامبر این کشور رزمایش نظامی بزرگی را نزدیک مرز خود با کلمبیا برگزار می کند. همزمان با آغاز این رزمایش سامانه های دفاع هوایی در مرز ونزوئلا و کلمبیا مستقر می شود. به گفته مادورو، این اقدامات نه برای تهدید سایر کشور ها بلکه صرفا جهت حفاظت از ونزوئلا در برابر اقدامات خصمانه است.

روابط بین کاراکاس و بوگوتا بر اثر بحران سیاسی که در ونزوئلا رخ داد، بدتر شد. در ماه ژانویه، مخالفان دولت با کمک عوامل خارجی تلاش کردند مادورو را سرنگون کنند تا سردسته خود خوان گوآیدو را بر منصب قدرت بنشانند. اگرچه این تلاش ها ناکام ماند، اما ناآرامی علیه دولت قانونی کاراکاس ادامه یافت. ونزوئلا بوگوتا را به برنامه ریزی برای سرنگونی دولت مادورو و ترور او متهم می کند.

انتهای پیام/


ارسال بیش از ۵۰۰ هزار قبضه سلاح گرم برای رزمایش نظامی ونزوئلا
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها