بازدید: 8

پمپئو جانشین بولتون می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2036968
سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه در دولت آمریکا گفت مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور با حفظ سمت عهده دار مسئولیت مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواهد شد.
پمپئو جانشین بولتون می شودبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با حفظ سمت، مسئولیت مشاور امنیت ملی کاخ سفید را نیز بر عهده می گیرد.

به گزارش سی ان ان، تنها یک روز پس از برکناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، مقامات دولت از جانشینی احتمالی «مایک پمپئو» رقیب وی در کابینه خبر می دهند.

یک منبع آگاه در دولت آمریکا گفت پمپئو با حفظ سمت مسئولیت جان بولتون عزل شده را نیز برعهده خواهد گرفت. گزارش ها حاکی از اختلاف نظر گسترده بولتون با ترامپ و پمپئو بود.

این اختلاف نظر ها در طیف وسیعی از موضوعات خود را نشان داده و رسانه ای شده بودند. ترامپ شب گذشته ضمن تایید اختلاف نظر با بولتون وی را عامل مشکلات به وجود آمده در سیاست خارجی معرفی کرد.

پمپئو دومین فرد در تاریخ آمریکا است که همزمان این دو سمت را برعهده خواهد داشت. پیشتر «هنری کیسینجر» در دولت «ریچارد نیکسون» به مدت ۲ سال عهده دار دو سمت وزارت خارجه و مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا تاکنون به این خبر واکنش نشان نداده اند.

جان بولتون سومین مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در دوران ریاست جمهوری ترامپ بوده است. این سمت تاکنون دو سرپرست نیز به خود دیده است.

انتهای پیام/

پمپئو جانشین بولتون می‌شود
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها