بازدید: 9

افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036816
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش نرخ شهریه درشهر‌های مختلف بین ۱۰ تا ۲۰ درصد متغیر است.

افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارسنورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساماندهی وضعیت سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با همکاری شهرداری ساماندهی سرویس مدارس از طریق سامانه سپهتن انجام شده است و نام نویسی در سامانه به اتمام رسید.

او ادامه داد: باتوجه به اینکه اطلاعات دانش آموزان در سامانه قرار می گیرد، باید اطلاعات در امنیت کامل وارد سامانه شوند بنابراین در ابتدا مشکلاتی برای ورود اطلاعات وجود داشت که اکنون برطرف شده است.

راه اندازی درگاه مالی سرویس مدارس در آینده ای نزدیک

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سعی می کنیم در ثبت نام سرویس مدارس کمترین دخالت عوامل انسانی را داشته باشیم، گفت: بنا داریم درگاه مالی راه اندازی کنیم تا مبدأ و مقصد پرداخت شهریه مشخص باشد و از این طریق به کاهش شکایت ناشی از دریافت شهریه نامتعارف سرویس جلوگیری کنیم؛ این برنامه در حال تدوین بوده و پیش بینی می کنیم که تا ۵، ۶ ماه آینده نهایی شود.

عباسپور درباره وضعیت هزینه سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید، گفت: امسال بنابر پیشنهاد کارگروه ماده ۱۸ و مصوبه شورای شهر افزایش ۱۰ الی ۲۰ درصدی نرخ شهریه سرویس مدارس در شهر های مختلف کشور شاهد خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: استفاده ۲ هزار مدرسه از سرویس مدارس/ افزایش نرخ سرویس مدارس با کسورات نهاد های بالادستی

او تصریح کرد: این تفاوت در افزایش شهریه از شهری به شهر دیگر متفاوت خواهد بود و مبنای آن هم نظر شورای شهر باتوجه به عوامل دخیل در تعیین هزینه سرویس مدرسه است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت کیفیت خودرو ها در سرویس مدارس، اظهار کرد: بنابر کارگروه ماده ۱۹ که با دبیری وزارت کشور برگزار می شود، قرار بر این است تا وزارت راه تسهیلاتی را برای مناطق روستایی در نظر بگیرد همچنین آموزش و پرورش درخواست داده است تا خودرو های ویژه ای برای سرویس مدارس به کار گرفته شوند که هنوز محقق نشده است.

عباسپور بیان کرد: ناوگان حمل ونقل سرویس مدارس همچون ناوگان حمل ونقل شهری خواهد بود و سعی می کنیم خودرو ها امنیت لازم را برای خودور ها موردتوجه قرار می دهیم.

انتهای پیام/


افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها