بازدید: 13

نامه نمایندگان کنگره آمریکا به بن سلمان برای کمک به مردم یمن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036814
تعدادی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا به محمد بن سلمان برای انجام تعهد ریاض مبنی بر کمک بشردوستانه ۷۵۰ میلیون دلاری به مردم یمن نامه نوشتند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا به محمد بن سلمان برای انجام تعهد ریاض مبنی بر کمک بشردوستانه ۷۵۰ میلیون دلاری به مردم یمن خبر داده است.

بنابر این گزارش در این نامه تاکید شده عربستان سعودی تنها به بخش کوچکی از تعهد خود به سازمان ملل برای کمک بشردوستانه ۷۵۰ میلیون دلاری به مردم یمن عمل کرده است. در این نامه که روز سه شنبه برای، ولی عهد عربستان سعودی ارسال شده، اذعان شده است اگر کمک مالی مزبور تا قبل از پایان ماه میلادی اکتبر تامین نشود، ۵ میلیون نفر دسترسی به آب آشامیدنی سالم را در یمن از دست خواهند داد.

یمن از زمان تجاوز گسترده نظامی ائتلاف عربستان سعودی و امارات متحده عربی علیه این کشور که از فروردین ۱۳۹۴ آغاز شده، با یکی از بزرگ ترین فجایع انسانی قرن های اخیر روبروست.

این نامه توسط سناتور دموکرات «کریس مورفی» و سناتور جمهوری خواه «تاد یانگ» تهیه شده که هر دو حامی برخورد جدی آمریکا با عربستان سعودی به خاطر سوابق این کشور در زمینه نقض حقوق بشر از جمله نقش این کشور در یمن هستند.

به نوشته رویترز، برخی اعضای کنگره از جمله هم حزبی های جمهوری خواه ترامپ منتقد روابط نزدیک رئیس جمهور آمریکا با ریاض بوده و طی ماه های اخیر تلاش هایی را برای ممانعت از فروش اسلحه به عربستان سعودی بدون تائید کنگره یا حمایت از عملیات هوایی ریاض و ابوظبی علیه یمن صورت داده اند.

مورفی و یانگ قصد دارند در هفته های آتی نیز در سنا یک رای گیری در خصوص کمک های امنیتی واشنگتن به ریاض داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

منبع: فارس


نامه نمایندگان کنگره آمریکا به بن سلمان برای کمک به مردم یمن
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها