بازدید: 13

موافقت دیوان عالی آمریکا با سیاست های مهاجرتی ترامپ

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036808
دیوان عالی آمریکا در جدیدترین رای خود با محدودیت های دولت ترامپ علیه پناهجویان موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سیاست های دولت «دونالد ترامپ» علیه پناهندگان، با رای دیوان عالی آمریکا که بامداد پنج شنبه به وقت تهران اعلام شد، یک گام به جلو نهاد.

سی ان ان این رای دیوان عالی را که به دولت آمریکا اجازه می دهد درحالی که هنوز رسیدگی های حقوقی ادامه دارند، محدودیت های جدید را اعمال کند، یک پیروزی برای دولت ترامپ خوانده است.

بر اساس محدودیت های جدید، هر پناهجویی که از کشور ثالث عبور کرده و به آمریکا آمده باشد و در کشور ثالث برای پناهندگی تقاضا نداده باشد، نمی تواند پناهندگی آمریکا را کسب کند.

به این ترتیب، بسیاری از شهروندان آمریکای جنوبی که به قصد پناهندگی در آمریکا از مکزیک عبور می کنند، دیگر واجد شرایط پناهندگی در ایالات متحده نخواهند بود. مرز مکزیک، یکی از اصلی ترین گذرگاه هایی است که پناهندگان اهل آمریکای لاتین برای ورود به آمریکا از آن استفاده می کنند.

دونالد ترامپ، بر وعده انتخاباتی خود مبنی بر بنای یک دیوار در این ناحیه تاکید دارد، وعده ای که اخیرا به اختلافات گسترده میان دولت او و مجلس نمایندگان عمدتا دموکرات آمریکا انجامید. ترامپ که پایگاه رای خود را بیشتر در بین سفیدپوستان آمریکایی می داند، تلاش دارد از ورود بیشتر لاتین تبارها به این کشور ممانعت کند. اقدامات ترامپ علیه پناهجویان انتقادات وسیعی را در آمریکا از پی داشته است.

انتهای پیام/


موافقت دیوان عالی آمریکا با سیاست های مهاجرتی ترامپ
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها