بازدید: 25

تخصیص ارز نیمایی به دارو راهکاری برای مبارزه با قاچاق معکوس/ رفع همپوشانی بیمه‌ای بیش از ۲ میلیون نفر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036782
موهبتی گفت: یکی از طرح‌های پیشنهادی به منظور پیشگیری از قاچاق معکوس دارو این است که برای تولید یا واردات دارو از ارز نیمایی استفاده شود.

طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قاچاق معکوس و تخصیص ارز نیمایی به دارو در سال آینده اظهار کرد: دارو در کشورمان با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تامین می شود  و در اختیار مردم قرار می گیرد.

او با اشاره به نرخ ارز و تاثیر آن بر قاچاق معکوس دارو گفت:  دارو با ارز دولتی موجب می شود که قیمت یک قلم دارو در ایران یک سوم تا یک پنجم هزینه تمام شده آن در کشور های همسایه است به همین دلیل موضوع قاچاق دارو از ایران به کشورهای همسایه رخ می دهد.

موهبتی با اشاره به راهکاری برای مبارزه با قاچاق معکوس دارو بیان کرد: یکی از طرح های پیشنهادی به منظور پیشگیری از قاچاق معکوس دارو این است که برای تولید یا واردات دارو از ارز نیمایی استفاده شود و ما به التفاوت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی را به صندوق های بیمه گر اختصاص دهند، این پیشنهاد در لایحه بودجه امسال رد شد و احتمال وجود دارد که این پیشنهاد در لایحه بودجه سال آینده رأی بیاورد.

موهبتی در ادامه با اشاره به طرح رفع همپوشانی بیمه ای بیان کرد:  همیشه با اجرای طرح های جدید مقاومت هایی از سوی برخی افراد و گروه ها انجام می شود، اما معتقدم شفاف سازی در کارها باعث بروز مقاومت هایی می شود.

بیشتر بخوانید: راه اندازی پایگاه بیمه شدگان بیمه سلامت در سال ٩٨/ آغاز صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان

 

او گفت: در سال گذشته ۲ میلیون هم پوشانی دفترچه های بیمه ای رفع شده است و باید توجه داشت که از مجموع ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار دفترچه بیمه  رایگان در حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ مربوط به صندوق بیمه روستاییان است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: برخی از دفترچه های بیمه مانند دفاتر بیمه روستایی اعتبار ۵ ساله دارند به همین دلیل باید بعد از اتمام اعتبار دفترچه شان نسبت به هم پوشانی آن ها اقدام کرد.

موهبتی گفت: درست است که بسیاری از افراد بیمه شده دفترچه شان را تمدید نکرده اند، اما اسم آنها در سامانه بیمه سلامت وجود دارد و هر زمان که به دفاتر پیشخوان و سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند می توانند به طور مجدد دفترچه بیمه سلامت بگیرند.

انتهای پیام/


تخصیص ارز نیمایی به دارو راهکاری برای مبارزه با قاچاق معکوس/ رفع همپوشانی بیمه‌ای بیش از ۲ میلیون نفر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها