بازدید: 10

خشونت‌های ناشی از حمل سلاح موضوعی نهادینه در فرهنگ آمریکا/چایمز نیوز: فرهنگ خشونت در آمریکا در بالاترین حد قرار دارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2036750
خشونت‌های ناشی از حمل سلاح در آمریکا ریشه در فرهنگ خشونت طلب این کشور داشته به طوری که در میان اقشار مختلف نهادینه شده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ خشونت و تیراندازی های جمعی به یک اپیدمی در آمریکا تبدیل شده است.
 
در حالی که  مقام‎های این کشور به دنبال راه حلی برای رفع این معضل هستند، اما به گفته تحلیلگران خشونت، نفرت و نژادپرستی موضوعاتی هستند که در فرهنگ آمریکا رسوخ یافته و رشد کرده است.
 
به گزارش نشریه چایمزنیوز، وقتی تیراندازی جمعی در آمریکا رخ می دهد مقام‎ها و رسانه‎های این کشور دست به کار می شوند تا دوباره همان حملات و صحبت های تکراری درمورد تصویب قوانین سختگیرانه تر کنترل حمل سلاح را به گوش شهروندان برسانند.
 
چند روزی تیراندازی مرگبار موضوع رسانه ها و نشریات می شود و دیری نمی گذرد که همانند سایر خشونت های سلاح به فراموشی سپرده می شود.

آخرین تیراندازی مرگبار در شهر اودسا تگزاس رخ داد و ۷ نفر از شهروندان این شهر کشته و ۲۲ نفر زخمی شدند.
 
خشونت های فراگیر در آمریکا 

مکانی در آمریکا وجود ندارد که ساکنان آن از تیررس خشونت های ناشی از حمل سلاح و تیراندازی های جمعی در امان باشند. تیراندازی ها در مدارس، دانشگاه‎ها، سالن های سینما، فروشگاه ها و حتی کلیسا های آمریکا رخ می دهد و اقشار مختلف جامعه را با قومیت‎ها، گروه سنی و جنسیت تحت تاثیر خود قرار می دهد.
 
 
خشونت های ناشی از حمل سلاح موضوعی رشد یافته در فرهنگ آمریکا
 

بر اساس گزارش پایگاه خشونت های ناشی از حمل سلاح، از نخستین روز ماه سپتامبر ۲۸۳ مورد حوادث مربوط به خشونت اسلحه در آمریکا به ثبت رسیده است.
 
 
بیشتر بخوانید: فراگیری تیراندازی‎های جمعی در سرتاسر آمریکا
 
 
تیراندازی های اخیر 

در تاریخ ۳ آگوست تیراندازی مرگبار والمارت در آل پاسو تگزاس ۲۲ کشته بر جای گذاشت و دست کم ۲۴ نفر زخمی و راهی بیمارستان شدند. روز بعد از این حادثه درست در تاریخ ۴ آگوست تیراندازی مرگبار دیگری شهر دیتون اوهایو را در شوک فرو برد و ۹ کشته و ۲۹ زخمی بر جای گذاشت؛ و در نهایت آخرین تیراندازی در شهر اودسا تگزاس روی داد.

پس از آنکه ده ها نفر از شهروندان آمریکا در حادثه تیراندازی مرگبار قربانی می شوند مقام‎های این کشور از نیاز به ممنوعیت استفاده از سلاح های نیمه خودکار و یا جنگی سخن می‎گویند و شهروندان هم فریاد اعمال قوانین سختگیرانه تر حمل سلاح را سر می دهند.

اما این در حالی است که تا زمانی که قانونگذاران این کشور اصلاح قانون حمل سلاح را از فهرست وظایف خود خط می زنند، می توان گفت بازهم شهروندان آمریکایی تقریباً هر روز شاهد همین حوادث خشونت آمیز هستند.
 
خشونت رشد یافته در فرهنگ آمریکا 

در واقع نکته قابل توجه در فرهنگ آمریکایی این است که با خشونت درآمیخته است. به گفته روانشناسان تخمین زده می شود که یک کودک آمریکایی قبل از آنکه یک فردی بالغ شود ۱۶ هزار صحنه خشونت آمیز ترور را در قاب تلویزیون تماشا می کند.
 
 
خشونت های ناشی از حمل سلاح موضوعی رشد یافته در فرهنگ آمریکا
 
خشونت در رسانه ها 
 
علاوه بر آن، رسانه های جمعی و سرگرمی های همراه با خشونت در این کشور به طور چشمگیری نشان دهنده خشونت هستند. در این فرهنگ خشونت در بالاترین حد قرار دارد چرا که شهروندان این کشور از چگونگی تاثیر رفتارشان بر دیگران غافل هستند. برای مثال در تیراندازی ال پاسو مهاجم با انگیزه نژادپرستی و نفرت به سمت مردم تیراندازی کرد.

در حالی که به نظر می رسد راه حل خشونت های ناشی از حمل سلاح در آمریکا با اصلاح قوانین کنترل حمل آن صورت می گیرد، اما این اقدام راه حلی سطحی است چرا که خشونت، نفرت و نژادپرستی در فرهنگ آمریکا موضوعی نهادینه شده است.


انتهای پیام/

خشونت‌های ناشی از حمل سلاح موضوعی نهادینه در فرهنگ آمریکا/چایمز نیوز: فرهنگ خشونت در آمریکا در بالاترین حد قرار دارد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها