بازدید: 26

کسانی که در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند اشراف زاده نیستند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2036745
سرپرست حوزه مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: هر کسی که در مدرسه غیردولتی تحصیل می‌کند عموما از خانواده اشرافی نیست.

سعید صالح، سرپرست حوزه مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: در این پیمایش دانش آموزانی که در مدارس غیردولتی ثبت نام کردند مورد سنجش قرار گرفتند و طبق نتایج، بیشترین دانش آموزان ثبت نام شده در این مدارس، از خانواده کارمندان دولت بودند.

سرپرست حوزه مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: این آمار از حدود ۱۱ درصد دانش آموزانی که در کل کشور در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل اند استخراج شده است.

وی افزود: البته این آمار به این معنا نیست که تعداد فرزندان کارمندان دولت در سایر مدارس کمتر هستند.

وی همچنین بیان داشت: تعداد کثیری از اولیاء که فرزندان خود را در مدارس غیردولتی ثبت نام می کنند علاقمندند که بخش بیشتری از سبد هزینه خانوار خود را درخصوص آموزش فرزندانشان هزینه کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: از آنجایی که کارمندان دولت، که عمدتاً قشر متوسط جامعه محسوب می شوند در این حوزه حساسیت بالاتری دارند لذا هزینه کرد آن ها در این حوزه عدد بالاتری است و این موضوع در حوزه آموزش فرزندان این قشر از جامعه اتفاق افتاده است.

صالح تصریح کرد: این گزاره که هر کسی که در مدرسه غیردولتی تحصیل می کند عموما از خانواده اشرافی است گزاره صحیحی نیست چراکه بخشی از خانواده ها از طبقات پایین جامعه علاقمند به تحصیل فرزندانشان در مدارس غیردولتی می باشند.

وی با بیان اینکه هر یک از مدارس غیردولتی مانند شاهد، نمونه دولتی، سمپاد و مدارس دولتی ویژگی های مثبت و منفی دارند گفت: با وجود اینکه مدارس غیردولتی نقش مهمی در آموزش و پرورش کشور دارند و وجود این مدارس از فشار به مدارس دولتی می کاهند، اما در عین حال چالش هایی هم دارند.

صالح تأکید کرد: نه می توان گفت که مدارس غیردولتی بالاترین کیفیت را به مجموعه آموزشی کشور ارائه می دهند و نه می توان گفت که اشرافی اند.

انتهای پیام/


کسانی که در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند اشراف زاده نیستند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها