بازدید: 11

تلاش آمریکا برای رهگیری تسلیحات اَبر صوت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2036688
آمریکا می‌کوشد با توسعه طرحی، تسلیحات هایپرسونیک را رهگیری کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری اسپوتنیک از تلاش آمریکا برای توسعه طرحی خبر داد که هدف از آن رهگیری تسلیحات هایپرسونیک (ابَرصوت) است.

بر اساس این گزارش، ماه اوت گذشته شرکت های لاکهید مارتین، بوئینگ و ریتیون با آژانس دفاع موشکی آمریکا قراردادی به امضا رساندند که هدف از آن پیشبرد طرح های رهگیری تسلیحات ابرصوت است.

آژانس موسوم به "دارپا" برای کار بر روی سامانه های رهگیری تسلیحات فراصوت آیرو بالستیک و آیرودینامیک فراخوان داده بود. دارپا یا آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی یک موسسه پژوهشی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع آمریکا است.

این سازمان مسئولیت توسعه و ساخت فناوری های نوین را برای استفاده نیرو های مسلح این کشور برعهده دارد. به موازات این قرارداد، دفتر طرح ریزی توسعه راهبردی آمریکا نیز از گروه های بزرگ ساخت تسلیحات خواست چشم انداز جنگ افزار با انرژی هدایت شده (AED) را ارزیابی کنند.

هدف از دستیابی به این جنگ افزار ها محافظت از موشک های کروز اعلام شده است. شرکت های ساخت جنگ افزار که در این طرح ها شرکت کرده اند، سرگرم ارزیابی اولیه اند تا پیشنهاد های خود را به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ارائه کنند.

انتهای پیام/


تلاش آمریکا برای رهگیری تسلیحات اَبر صوت
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها