بازدید: 8

مردی که با رفتن او کردستان یتیم شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2036671
مردم کردستان هم شیفته و دلداده‌اش بودند و به حدی به او علاقه داشتند که بروجردی را از خودشان می‌دانستند. با رفتن او کردستان به واقع یتیم شد.

مردی که با رفتن او کردستان یتیم شدگروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید «محمد بروجردی» در سال ۱۳۳۳ در روستای دره گرگ از توابع بروجرد متولد شد و در یکم خرداد سال ۱۳۶۲ در جریان دفاع مقدس به شهادت رسید.

خبرگزاری میزان بُرش هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «میرزا محمد پدر کردستان» به کوشش علی اکبری گردآوری شده است را منتشر می کند.

روایت پنجم؛ راوی محفوظ

بروجردی وقتی به کردستان رفت که جوانان حزب اللهی و پاسدار به وسیله ضدانقلاب قصابی می شدند، او اعتقاد داشت که آنان نیاز به محبت و هم دردی دارند و باید به آنها شخصیت داد. بروجردی بسیاری از شب ها را در منازل کردها می خوابید و روزها نیز به آنها سرکشی می کرد و به درد و دل شان گوش می کرد. می گفت: «هر کس مردم کردستان را دوست داشته باشد، می تواند توی کردستان کار کند». به کردهای اهل تسنن می گفت: «شما باید بر اساس قرآن از حاکمیت جمهوری اسلامی دفاع کنید و هر کس با جمهوری اسلامی مخالف است، سنی نیست».

وقتی سازمان پیش مرگان کرد مسلمان را تشکیل داد، مورد استقبال شدید نیروهای مسلمان کرد قرار گرفت و بازتاب آن، هم در داخل کردستان و هم در خارج از آنجا بسیار خوب بود. در یک کلام او پدر کردستان بود. او آنقدر عاشق کردستان و خدمت کردن در آنجا بود که وقتی به او گفته بودند ان شاءالله جنگ تمام می شود و از کردستان می رویم، گفته بود: «نه! من تصمیم گرفتم که بعد از جنگ هم توی کردستان بمانم، این منطقه نیاز شدیدی به ما دارد و از نظر فرهنگی ضعیف است».

از طرف دیگر مردم کردستان هم شیفته و دلداده اش بودند و به حدی به او علاقه داشتند که بروجردی را از خودشان می دانستند. با رفتن او کردستان به واقع یتیم شد.
انتهای پیام/


مردی که با رفتن او کردستان یتیم شد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها