بازدید: 8

پروژه‌های آبرسانی سیستان و بلوچستان نباید ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بی‌انجامد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2036520
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: باید پروژه‌های آبرسانی سیستان و بلوچستان زودتر به نتیجه برسد و نباید گذاشت این پروژه‌ها ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بی‌انجامد.
اتونشر/پروژه های آبرسانی سیستان و بلوچستان نباید ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بیانجامدعلیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به مشکلات عدیده آبی مردم در استان سیستان و بلوچستان و جمع آوری گاندوها، گفت:در حال حاضر فصل،فصل تابستان است و این مسئله باعث شده آب برکه ها کم شود و گاندو ها یا همان تمساح پوزه کوتاه به دنبال یافتن آب در حال گردش باشند.
 
وی تاکید کرد: مسئولین محیط زیست تاکنون به ما اعلام کردند که در حال حاضر فصل تخم گذاری گاندوهاست که البته این موضوع منطقه را با مخاطره روبرو کرده است.
 
یارمحمدی ضمن انتقاد از عدم تکمیل پروژه های آبرسانی در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما باید همه هم و غم خود را بگذاریم تا پرژوه های آبرسانی سیستان و بلوچستان زودتر به نتیجه برسد و نباید گذاشت این پروژه ها ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بیانجامد .
 
این نماینده مجلس بیان داشت: همواره ما به مسئولین گفته ایم که ابتدا منابع اصلی آب و خطوط آبی را مشخص کنند و به مرور این خطوط را به هم برساند تا مردم بیش از پیش با خطرات گاندو ها مواجه نشوند.
 
وی با بیان اینکه مواجهه مردم با گاندو ها خطرات را در پی دارد، اظهارداشت: در حال حاضر ما در کنار آب های آزاد هستیم و بیش از ۵ هزار کیلومتر مرز آبی با آب های شمال و جنوب داریم، اما همچنان مشکلات آبی باقی هستند لذا نباید از این گونه تنش های آبی رنج ببریم.
 
این نماینده مجلس بیان داشت: جمع آوری این گاندو ها سنگین نیست، اما وقتی پروژه های آبرسانی تکمیل شود مطمئنا این قبیل مشکلات باقی نخواهد ماند.
 
انتهای پیام/

پروژه‌های آبرسانی سیستان و بلوچستان نباید ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بی‌انجامد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها