بازدید: 11

اُفت ۱۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2036322
چهارآیین از افت ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار و ۲۵۰ و مرغ گرم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.
صراط:

برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۵۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی افت تقاضا را دلیل اصلی کاهش ۱۵۰ تومانی نرخ مرغ زنده و ۱۰۰ تومانی مرغ گرم اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی قیمت برای تا پایان هفته کمی دشوار است چرا که اعلام بار در استان ها با یکدیگر تفاوت دارد.

چهار آیین ادامه داد: بر اساس پیش بینی های قبلی از اواسط شهریور به سبب اختصاص بخشی از درآمد خانوار به خرید لوازم التحریر قیمت مرغ گرم با روند نزولی در بازار روبه رو خواهد شد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه ماهانه ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه ریزی باید در واحد های مرغداری صورت گیرد بیان کرد: اگر تقاضا برای جوجه ریزی پایین تر از این مقدار باشد بدون تردید این امر بر افت قیمت جوجه و زیان تولیدکنندگان دامن می زند.

وی با انتقاد از افت قیمت جوجه یکروزه در بازار گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه یک هزار و ۳۰۰ تومان است که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد چرا که در ماه های اخیر اجرای قیمت های دستوری بر کاهش تقاضا برای جوجه ریزی در واحد های مرغداری دامن زده است، پیش بینی می شود این روند تا زمان اعلام قیمت منطقی مرغ متناسب با هزینه های تولید ادامه یابد.

چهار آیین در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی التهابی ندارد، تصریح کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو ذرت در استان ها یک هزار و ۵۰۰ و بنادر یک هزار و ۳۵۰، کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ و بنادر ۲ هزار و ۳۵۰ تومان است که با بازار آزاد تفاوت چندانی ندارد.


اُفت ۱۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها