بازدید: 8

طرح اتهام‌های تکراری علیه ایران در نشست ۴ کشور عربی

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2036222
وزرای امور خارجه عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین در دوازدهمین نشست خود در شهر قاهره، بار دیگر ایران را به دخالت در امور کشور‌های عربی متهم کردند و خواستار مقابله با نفوذ ایران در منطقه شدند.

خبرگزاری فارس: کمیته وزارتی چهارجانبه کشور های عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین بار دیگر ایران را به مداخله در امور کشور های عربی متهم کرد.

کمیته مذکور دیروز (سه شنبه) در شهر قاهره، پایتخت مصر با مشارکت «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور کشور های عربی خلیج فارس، «خالد بن احمد»، وزر امور خارجه بحرین، «ابراهیم العساف»، وزیر امور خارجه عربستان سعودی و «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر دوزادهمین نشست ضد ایرانی خود را برگزار کرد.

این کمیته همانند دفعات پیشین بعد از پایان نشست خود طی بیانیه ای مشترک به طرح ادعا های واهی خود علیه ایران دست زد و مدعی شد که یمنی ها با «تسلیحات ساخت ایران» به «مناطق مسکونی و مقدس» در عربستان سعودی حمله می کنند!

در نشست دیروز کمیته چهارجانبه کشور های عربی مذکور که «احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب نیز مشارکت داشت، از اقدامات ریاض و منامه برای مقابله با آنچه که «اقدامات خصمانه» ایران خوانده شده، حمایت و استقبال شده است.

واکنش کمیته ضد ایرانی به سخنان سید حسن نصرالله

کمیته مذکور همچنین در بیانیه امروز خود سخنان دیروز سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان را «خصمانه و تحریک آمیز و دخالت آشکار» در امور کشور های عربستان، امارات و بحرین دانست و مدعی شد که این اظهارات به امنیت و ثبات در منطقه صدمه می زند!

چهار کشور عربی مذکور در بیانیه مشترک خود، حزب الله لبنان را «منبع اصلی تنش» دانستند و بر ضرورت مقابله با آن و حامیان آن تأکید کردند.

بر اساس ادعا های این کشور ها که به کشور های تحریم کننده قطر نیز معروف هستند، جنبش حزب الله لبنان باید «هرچه سریعتر» از بیان اظهارات و اقداماتی که به زعم آن ها منجر به ایجاد موانع در تحقق صلح در منقه است، دست بکشد.

کمیته ضد ایرانی چهار کشور عربی و توافق برجام

کمیته وزارتی چهار کشور عربی در بیانیه مذکور خود همچنین ایران را نقض توافق هسته ای متهم کرد و از این کشور خواست به تعهدات ذیل برجامی خود و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد در این رابطه و برنامه موشکی خود پایبند باشد.

این کمیته همچنین خواست اظهارات مقام های جمهوری اسلامی ایران در خصوص کشور های عربی را دخالت در امور این کشور ها دانست و آن را محکوم کرد.

در حال تکمیل ...


طرح اتهام‌های تکراری علیه ایران در نشست ۴ کشور عربی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها