بازدید: 8

پوستر شعار اربعین فردا رونمایی می‌شود/ همکاری حداکثری ایران و عراق در اجرای برنامه‌های فرهنگی

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2036163
گروه جامعه ــ رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به انتخاب شعار «الحسین یجمعنا» و رنگ قرمز برای مراسم اربعین امسال، گفت: فردا از پوستر شعار اربعین امسال رونمایی می‌شود.

حجت الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت و گو با ایکنا؛ اعلام کرد: پوستر شعار اربعین سال جاری فردا پنج شنبه 21 شهریورماه با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت رونمایی می شود.

وی با اشاره به اینکه همانند سال گذشته شعار «الحسین یجمعنا» و رنگ «قرمز» برای اربعین امسال انتخاب شده است، در خصوص دلیل تکرار این شعار و رنگ در اربعین امسال، گفت: فعالان فرهنگی اربعین در عراق معتقد بودند شعار سال گذشته دیرهنگام اعلام شد و همین مسئله موجب شد کار و فعالیت زیادی بر روی این شعار صورت نگیرد، به همین دلیل دوستان عراقی پیشنهاد کردند شعار سال گذشته دوباره تکرار شود.

حجت الاسلام احمدی در پاسخ به این سؤال که با توجه به دولتی نبودن مسئله اربعین در عراق، مسئولان فرهنگی ایران با چه نهادهایی در عراق برای انجام برنامه های فرهنگی همکاری دارند؟ گفت: دولت عراق فقط در مسئله تأمین امنیت مراسم اربعین فعالیت دارد و نهادهای فرهنگی غیردولتی، گروه هایی از دانشگاه های عراق، حشد الشعبی، مؤسسه شهید حکیم، مؤسسه نجف اشرف، اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق، برخی شیوخ عشایر و ... در برنامه های فرهنگی حضور دارند و با ما همکاری می کنند.

وی افزود: عتبه مقدسه نیز در فعالیت های قرآنی و همایش ها با ما همکاری دارند و با توجه به این همکاری ها و ارتباط قوی امسال قرار است اکثریت برنامه های فرهنگی اربعین به صورت مشترک برگزار شود.

انتهای پیام


پوستر شعار اربعین فردا رونمایی می‌شود/ همکاری حداکثری ایران و عراق در اجرای برنامه‌های فرهنگی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها