بازدید: 9

همکاری دانشگاه مذاهب با مدارس دینی پاکستان

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2036159
گروه بین‌الملل ــ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با سفیر ایران در اسلام‌آباد از آمادگی این مرکز برای همکاری با مدارس دینی پاکستان خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، حجت الاسلام محمدحسین مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی  با رئیس و اعضای شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان دیدار کرد.

مختاری همچنین در دیدار با مهدی  هنردوست، سفیر ایران در اسلام آباد، بر آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی برای همکاری با دانشگاه ها و مدارس دینی پاکستان تأکید کرد.

سفیر ایران در اسلام آباد رابطه ایران و پاکستان را یک رابطه عمیق خواند و همکاری های و تعاملات دانشگاهی را موجب بسط این همکاری ها دانست.

مختاری برای دیدار و رایزنی با مراکز علمی، دانشگاهی و دینی پاکستان به این کشور سفر کرده است. وی در روز نخست سفر خود دیدارهای مجزایی با سفیر و رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد و همچنین پرفسور قبله صادق ایاز، رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان داشت.

در این دیدار قبله صادق ایاز، رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان گفت: بخش پژوهش شورای ایدئولوژی اسلامی مرکزی است که هر مسئله ای را از منظر همه مذاهب می بیند و مورد بررسی قرار می دهد و دانشگاه مذاهب اسلامی در این بُعد می تواند کمک کند. همچنین وی با استقبال از مجله علمی فقه مقارن و مجله انگلیسی دانشگاه مذاهب اسلامی برای همکاری و عضویت در هیئت تحریریه این مجلات اعلام آمادگی کرد.

مختاری نیز بر مقابله با اندیشه های افراطی تأکید کرد و با مؤثر خواندن «همایش شریعت و قانونگذاری» که به همت شورای ایدئولوژیک در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده است تجربه علمی خود را با شورای ایدئولوژیک پاکستان در میان بگذارد و از تجربیات این شورا نیز استفاده کند.

یادآور می شود، سال گذشته همایش مشترک ایران و پاکستان با موضوع «شریعت اسلامی و قانونگذاری در دنیای مدرن» با حضور رئیس و اعضای این شورا و به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران برگزار شد.

انتهای پیام


همکاری دانشگاه مذاهب با مدارس دینی پاکستان
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها