بازدید: 9

آمریکا جاسوس ارشد خود را از روسیه خارج کرد

منبع : عصر ایران کد خبر: 2036098
این جاسوس به صورت مرتب به آقای پوتین دسترسی داشته تا این حد که می‌‌توانسته از مدارک روی میز رئیس جمهور روسیه عکس بگیرد.
رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که این کشور یک جاسوس ارشد خود را در سال ۲۰۱۷ از روسیه خارج کرده است.

به گزارش عصر ایران، سی ان ان به نقل از چند مقام دولت دونالد ترامپ گزارشی درباره این عملیات منتشر کرده که در آن گفته شده مقام های اطلاعاتی آمریکا از ترس آن که پوشش این جاسوس از طرف خود مقام های دولت آمریکا لو برود او را از روسیه خارج کرده اند.
 
دونالد ترامپ و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه - ماه مه ۲۰۱۷ - کاخ سفید
 بی بی سی در گزارش نوشت: این تصمیم اندکی بعد از جلسه ای گرفته شده که در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به شکلی غیرمنتظره اطلاعات طبقه بندی شده ایالات متحده را با مقام های روسیه در میان گذاشت.

این گزارش می گوید جاسوسی که از روسیه خارج شده یکی از مهم ترین منابع آمریکا در داخل روسیه بوده است.

نیویورک تایمز هم در گزارشی نوشته است که این جاسوس خارج از حلقه نزدیک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بوده اما به صورت مرتب به آقای پوتین دسترسی داشته تا این حد که می توانسته از مدارک روی میز رئیس جمهور روسیه عکس بگیرد.

شهروند آمریکایی متهم به جاسوسی در روسیه تا زمان محاکمه در بازداشت خواهد ماندترامپ: روسیه دلیلی برای دخالت در انتخابات آمریکا نداردوین، آشیانه جاسوسان: چرا اتریش هنوز مرکز جاسوسی است؟

بنا بر گزارش ها این فرد که بیش از یک دهه برای آمریکا جاسوسی می کرده، توانسته جای خود را تا رده های بالای دولتی در روسیه باز کند.

نیویورک تایمز گزارش داده است که این منبع اطلاعاتی نقشی مهم در ارزیابی سازمان های اطلاعاتی آمریکا داشته که به این نتیجه رسیده بودند ولادیمیر پوتین مستقیما در دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش داشته است.

به گزارش نیویورک تایمز اطلاعات ارسالی این جاسوس تا حدی حساس بوده که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، جان برنان، مدیر وقت سی آی ای، مدارک مربوط به او را در پوشه ای مهر و موم شده و به صورت جداگانه در اختیار رئیس جمهور می گذاشته است.

سی آی ای حاضر نشده درباره گزارش های مربوط به این جاسوس اظهار نظر کند و سخنگوی کاخ سفید هم گفته که گزارش سی ان ان "نه تنها نادرست است... بلکه می تواند باعث به خطر افتادن جان افراد شود."


آمریکا جاسوس ارشد خود را از روسیه خارج کرد
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها