بازدید: 6

کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد

منبع : تابناک کد خبر: 2035862
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: کربلا یک بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد.

به گزارش خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس، طی سخنانی در هیئت حضرت ابوالفضل(ع) لر زبانان مقیم قم، به تبیین چرایی عزاداری ایام محرم و صفر برای امام حسین(ع) پرداخت.

نماینده مردم قم در مجلس دهم شورای اسلامی دراین سخنرانی بیان کرد: عده ای می گویند واقعه عاشور حادثه ای مثل حوادث دیگر بود و برخی نیز عزاداری برای امام حسین(ع) را بی عقلی می دانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: نویسنده ای هم ترویج فرهنگ شهید و شهادت را ترویج خشونت دانسته و عزاداری برای امام حسین(ع) را زیر سؤال می برد و می گوید خشونتی که در کربلا اتفاق افتاد نتیجه خشونتی بود که پیامبر اکرم(ص) در بدر مرتکب شد.

وی صادر کردن 110 هزار مسلمان و غیرمسلمان به اروپا به عنوان برده های جنسی توسط داعش را مورد اشاره قرار داد و گفت: آیا ایستادن رزمندگان اسلام و مقابله با داعش ترویج فرهنگ خشونت است؟

این نماینده مجلس تاکید کرد: امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند؛ امام حسین(ع) بعد از شنیدن خبر مرگ معاویه فرمودند؛ فاتحه اسلام خوانده است و اسلام به رهبری چون یزید مبتلا شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کربلا یک بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد؛ کربلا حادثه نبود و ملاک و معیار برای همگان بود و امام حسین(ع) مسیر به همه نشان داد.


کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها