بازدید: 7

کدام شهرداران تهران باید اسباب‌کشی کنند؟

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2035538
هفته گذشته استاندار تهران با عدم سکونت ۲۷ شهردار استان تهران در محدوده محل خدمت از آغاز نخستین گام برای اخراج یکی از شهرداران استان تهران خبر داد. اقدامی که بیشتر شبیه یک مانور رسانه‌ای برای ترساندن بقیه شهرداران به نظر می‌رسید.

خبرگزاری فارس: مرداد ماه سال ۹۷ بود که وزارت کشور طی آیین نامه ای اعلام کرد شهرداران باید از تاریخ اشتغال به کار تا زمانی که در این سمت انجام وظیفه می کنند در داخل محدوده آن شهر سکونت و اقامت داشته باشند، همچنین نحوه احراز سکونت شهردار و خانواده وی توسط وزارت کشور ابلاغ می شود.

پس از شش ماه از ابلاغ آیین نامه وزارت کشور سخنگوی وزارت کشور در تیرماه ۹۸ اعلام کرد «شهردار و خانواده وی شامل همسر و فرزند یا فرزندان تحت تکفل وی باید در داخل محدوده شهر سکونت و اقامت داشته باشند».

استان تهران ۴۳ شهردار دارد که تا تیرماه گذشته تنها ۱۶ نفر از آن ها ساکن محل خدمتشان بودند و مابقی باید تا ۱۲ مرداد به این قانون عمل کرده و محل سکونتشان را به محل خدمت منتقل می کردند.

کدام شهرداران تهران باید اسباب کشی کنند؟

کدام شهرداران تهران باید اسباب کشی کنند؟

اتمام حجت استاندار با شهرداران متخلف

نهم مرداد ماه انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران درباره لزوم اجرای این قانون و اتمام حجت با متخلفین گفت: قطع و یقین اگر شهرداران آن مهلتی که برای جابجایی محل سکونت داده ایم را رعایت نکنند، بر اساس ضوابط و قانونی که مراتب را مشخص کرده است، برخورد می کنیم

این آیین نامه یکم تیر از طرف وزارت کشور و از ۱۲ تیر از طرف استانداری ابلاغ شده است و بلافاصله پس از یک ماه یعنی از ۱۲ مرداد از فرمانداران گزارشی در این زمینه خواهیم خواست.

در این مساله جدی هستیم و واقعا هم باید همین باشد، شهرداری که در جایی تصدی شهرداری را برعهده دارد، باید در آن محل سکونت داشته باشد تا بداند که مردم با چه شرایطی زندگی می کنند، اوقات فراغتشان در آن شهر چگونه سپری می شود و فضای شهر به چه شکلی است. به این شکل نمی توان شهر را مدیریت کرد که من صبح بروم و غروب برگردم.

گام های سنگین استانداری در برخورد با تخلفات شوراها و شهرداری ها

انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه ۱۳ شهریور در باره آغاز روند اجرای قانون گفت: روز دوشنبه هفته جاری نخستین گام برای عزل یکی از شهرداران که در مهلت قانونی اقدام به جابجایی محل سکونت خود نکرده بود، برداشته شد و بر اساس صورت جلسه دریافت شده در مورد این شهرداری، نسبت به عزل شهردار اقدام شد، اما شهردار اعلام کرد که نسبت به جابه جایی محل سکونت اقدام خواهد کرد.

استاندار تهران نام این شهردار را نبرد، اما تاکید کرد که در صورت اجرا نشدن مفاد قانون، حتما تصمیم های لازم بعدی گرفته خواهد شد موارد قانونی را برای اجرا به شورا های اسلامی شهر های استان تهران منتقل کرده ایم و اگر واقعا رعایت نکنند، نسبت به خود شورا و شهرداری تصمیم لازم گرفته می شود

دغدغه برای اجرای قانون یا مانور رسانه ای؟

با وجود گذشت بیش از یک ماه از مهلت استانداری به شهرداران متخلف هنوز هیچ خبری از وضعیت نقل مکان شهرداران منتشر نشده است، از آنجایی که استاندار از پیگیری این ماجرا پس از یک هفته از مهلت قانونی از طریق فرمانداران خبر داده بود باید دید این اتمام حجت استاندار که از رسانه نزدیک دولت منتشر شد آیا واقعا با دغدغه اجرای قانون بوده یا تنها مانور رسانه ای برای ترساندن سایر شهرداران بوده است.

این در حالی است که بیش ازسه ماه از وعده یک هفته ای استاندار تهران مبنی بر اعلام اسامی اعضای شورای شهر متخلف که برای برگزاری ششمین دوره مسابقات فوتسال شورا های اسلامی استان تهران به جزیره زیبای کیش سفرکرده بودند، می گذرد و همچنان افکار عمومی منتظر پاسخگویی استاندار تهران هستند.


کدام شهرداران تهران باید اسباب‌کشی کنند؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها