بازدید: 4

عربستان: وعده نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل را محکوم می کنیم / خواستار نشست فوری سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای خارجه هستیم

منبع : انتخاب کد خبر: 2034734
عربستان سعودی ضمن محکوم کردن وعده نخست وزیر اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی، خواستار نشست فوری وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبرگزاری رویترز بامداد چهارشنبه گزارش داد عربستان سعودی در بیانیه ای وعده بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور را برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی در صورت پیروزی در انتخابات، محکوم کرد.

عربستان در این بیانیه خواستار برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزیران خارجه برای بحث پیرامون این موضوع شد.

ریاض همچنین خواستار ایجاد یک برنامه اقدام فوری و بازبینی رویکرد کشورهای اسلامی پیرامون رژیم صهیونیستی برای مواجهه با چنین وعده ای از سوی نخست وزیر این رژیم و همچنین انجام اقدامات ضروری شد.

این بیانیه، صلح را بدون بازگرداندن سرزمین های اشغال شده به فلسطینیان و رسیدن آنان به حقوقشان ناممکن دانست و تاکید کرد که تلاش رژیم صهیونیستی برای اعمال سیاست «عمل انجام شده» هرگز باعث از بین رفتن حقوق فلسطینیان نمی شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که یک هفته به انتخابات در فلسطین اشغالی مانده، وعده داد در صورت پیروزی، دره رود اردن در کرانه باختری را به سرزمین های تحت اشغال این رژیم الحاق می کند.

نتانیاهو در حالی که یک هفته به انتخابات در سرزمین های اشغالی مانده، وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات رژیم صهیونیستی، دره رود اردن در کرانه باختری و شمال بحر المیت را به سرزمین های تحت اشغال این رژیم الحاق می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که الحاق این منطقه گام اول پس از پیروزی در انتخابات خواهد بود و در اقدامات بعدی پس از رونمایی از طرح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بخش های دیگری از فلسطین را نیز الحاق خواهد کرد.

در نخستین واکنش ها به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی، قطر از اظهارات نتانیاهو درباره الحاق غور اردن و شمال بحر المیت به سرزمین های اشغالی انتقاد کرد.

وزارت خارجه قطر در بیانیه ای اعلام کرد: این اعلان نتانیاهو، ادامه سیاست اشغالگری مبتنی بر نقض قوانین بین المللی و اقدامات حقیرانه برای آواره کردن ملت فلسطین و سلب حقوق آن بدون در نظر گرفتن اخلاق و وجدان است.

بیانیه وزارت خارجه قطر اقدام نتانیاهو را «تجاوز کامل به حقوق ملت فلسطین با هدف تحقق دستاوردهای انتخاباتی» دانست و افزود: «ادامه اشغالگری با زیرپا گذاشتن قوانین بین المللی و تحمیل منطق زور و امر واقع، همه فرصت های صلح را نابود می کند.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که از حمایت کامل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برخورداراست، بی پرواتر از همیشه خوی اشغالگری این رژیم را به نمایش گذاشته و هر بار از اعمال حاکمیت رژیم اشغالگر به بخش جدیدی از فلسطین سخن می گوید.

ترامپ با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر بلندی های جولان حمایت بدون قیدوشرط خود را از اشغالگری نشان داده است.


عربستان: وعده نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل را محکوم می کنیم / خواستار نشست فوری سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای خارجه هستیم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها