بازدید: 42

ترامپ: «گزارش مالی‌» خود را تا قبل از انتخابات ۲۰۲۰ منتشر می‌کنم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2033820
رئیس‌جمهور آمریکا متعهد شد تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ «گزارش مالی» خود را منتشر می‌کند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیروز (دوشنبه) وعده داد که پیش از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ گزارش مالی اش را منتشر کند.

رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران کاخ سفید اعلام کرد: در یک زمانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری، من گزارش مالی ام را منتشر می کنم و این گزارش بسیار کامل خواهد بود. من گزارشی از وضع مالی ام منتشر می کنم و شما با دیدن آن کاملا شوکه خواهید شد.

اما ترامپ به پرسش خبرنگارانی که از او پرسیده بودند آیا منظور او از گزارش مالی همان اظهارنامه مالیاتی است، پاسخی نداد.

پیش از این دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا برای وادار کردن ترامپ به ارائه اظهارنامه مالیاتی اش، طرحی را تصویب کردند که طی آن همه رؤسای جمهور آمریکا موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود می شوند. بر اساس این قانون، رؤسای جمهور، معاونان آن ها و نامزد های احزاب اصلی برای این سمت ها موظف هستند اظهارنامه های مالیاتی ۱۰ سال اخیر خود را به کمیسیون انتخابات فدرال ارائه دهند و این کمیسیون نیز آن را منتشر می کند.

 ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا در چند دهه اخیر است که از انتشار اظهارنامه مالیاتی اش سرباز زده است. وی پیشتر اعلام کرده بود تا زمانی که تحت بازرسی قرار دارد، اظهارنامه مالیاتی اش را منتشر نمی کند.

وعده  ترامپ مبنی بر انتشار گزارش مالی اش پیش از انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ در حالی رخ داده است که در روز های اخیر انتقادات از رئیس جمهور آمریکا به دلیل اقامت مایک پنس، معاون او در هتل ترامپ در ایرلند و همچنین اقامت تعدادی از پرسنل نیروی هوایی آمریکا در هتل او در اسکاتلند افزایش یافته است.

مایک پنس که برای دیدار غیررسمی با مقامات ایرلند وارد دوبلین شده بود، هر دوشب اقامت خود را در هتل و مرکز گردشگری ترامپ در منطقه دونبگ گذراند. برخی از این اقدام معاون رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرده و گفته اند که او به عمد پول مالیات دهندگان آمریکایی را صرف هتل ترامپ کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقامت کارکنان نیروی هوایی آمریکا در هتل او در اسکاتلند اعلام کرد: من هیچ اطلاعی از فرود هواپیمای نیروی هوایی آمریکا نزدیک هتل ترنبری و اقامت آن ها در این هتل نداشته ام.

در حال حاضر دموکرات ها در تلاش هستند در جریان تحقیقات خود احتمال وجود هرگونه فساد در دولت  ترامپ را بررسی کنند. بسیاری از دموکرات های آمریکا بر این باورند که دونالد ترامپ از ریاست جمهوری خود برای قدرتمندتر کردن امپراتوری تجارتش سوء استفاده می کند.

انتهای پیام/


ترامپ: «گزارش مالی‌» خود را تا قبل از انتخابات ۲۰۲۰ منتشر می‌کنم
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها