بازدید: 7

غارت اموال شرکت‌های آفریقای جنوبی در نیجریه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2025496
مراکز تجاری و اموال شهروندان آفریقای جنوبی در نیجریه مورد حمله و تعرض قرار گرفت.

غارت اموال شرکت های آفریقای جنوبی در نیجریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، در واکنش به حملات بیگانه ستیزی علیه شهروندان کشور های آفریقایی مستقر در آفریقای جنوبی، مراکز کسب و کار شهروندان این کشور در نیجریه مورد حملات خشونت آمیز قرار گرفت.

در پی حوادث مربوط به خشونت های ژوهانسبورگ و پرتوریا، نیرو های پلیس آفریقای جنوبی بیش از ۱۰۰ نفر را در ۵ منطقه این کشور بازداشت کردند.

در میان گسترش نگرانی ها از حملات علیه شهروندان نیجریه ای ساکن در آفریقای جنوبی، بسیاری از جوانان با حضور در خیابان های شهر های مختلف نیجریه مراکز کسب و کار شهروندان آفریقایی را مورد حمله و تعرض قرار دادند.

بر اساس گزارش روزنامه محلی، دفاتر مخابرات آفریقای جنوبی در ایبادان در جنوب غربی نیجریه به آتش کشیده شد و دفتر این شرکت در اویو در جنوب شرقی نیجریه نیز مورد حمله گروهی از افراد خشمگین قرار گرفت و اموال آن ها غارت شد.

در این حادثه ضمن شکستن شیشه ها و آتش زدن لاستیک ها، بسیاری از لوازم الکترونیکی و اداری شامل دستگاه های پرینتر فروشگاه های شرکت ام تی ان در نزدیکی لاگوس پایتخت سابق این کشور به غارت رفت.

بر اساس اظهارات شماری از فروشندگان خیابانی، جمعیت خشمگین به فروشگاه ها حمله کردند و بسیاری از لوازم اداری شامل لپ تاپ ها را با خود بردند، این در حالی است که مسئولان بسیاری از فروشگاه ها از بیم سرقت اجناس ناگزیر به تعطیلی اینگونه مراکز شدند.

نیجریه و آفریقای جنوبی قدرت های بزرگ اقتصادی آفریقا به شمار می روند. نیجریه دارای جامعه مهاجرتی بزرگ در آفریقای جنوبی است و این کشور نیز منافع اقتصادی کلان شامل مخابرات، بانکداری، انرژی، هتل و رسانه در نیجریه دارد.

در پی گذشت سال ها از حملات بیگانه ستیزی علیه شهروندان نیجریه ای در آفریقای جنوبی که سبب رشد احساسات ضد شرکت های آفریقای جنوبی فعال در نیجریه شده است بسیاری از شهروندان این کشور خواستار تعطیلی اینگونه مشاغل هستند.

سیریل رامافوسا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی اقدامات خشونت آمیز و غارتگری و به آتش کشیدن اموال شرکت های خارجی را در این کشور محکوم کرد. محمد بوهاری، رئیس جمهور نیجریه نماینده ویژه خود را نزد همتایش در آفریقای جنوبی اعزام کرده است.

انتهای پیام/


غارت اموال شرکت‌های آفریقای جنوبی در نیجریه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها