بازدید: 5

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی کلیسای «متدیست» غنا

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2024562
گروه بین‌الملل ــ کلیسای «متدیست» غنا، به طور رسمی شبکه تلویزیونی خود را با نام تلویزیون وسلیان (Wesleyan TV) راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در غنا، پیش از این، کلیسا می بایست از شیوه هایی که گاهی ناکافی، دست و پاگیر و ریسک پذیر بود به اطلاع رسانی درباره فعالیت های خود می پرداخت و با افتتاح این شبکه روند اطلاع رسانی تسهیل شده است.

کشیش پاول کوبانا بوفو، رئیس هیئت کلیسای متدیست غنا، در مراسم افتتاحیه این تلویزیون در شهر «کوماسی» این کشور به خبرنگاران گفت: تلویزیون وسلیان منحصراً متعلق به کلیسای متدیست غنا بوده و این اعتقاد کلیسا است که امروزه تلویزیون وسیله ای برای رشد و توسعه جامعه به شمار می آید.

غَنا با نام رسمی جمهوری غنا کشوری در غرب قاره آفریقا است و پس از راه یابی بازرگانان اقوام جولا و هوسا در آغاز سده چهاردهم میلادی مردم غنا با اسلام آشنا شدند. اسلام نخستین دین آسمانی بود که به این سرزمین راه یافت.

کلیسای متدیست (Methodist) در سال ۱۷۳۸ میلادی منشعب از کلیسای پروتستان انگلستان به دست چارلز وزلی و جان وزلی بنا نهاده شد و در سال ۱۷۸۴ در شهر بالتیمور ایالت مریلند ایالات متحده به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

این کلیسا در قاره های مختلف جهان شعبه و پیرو دارد و بیشتر پیروان آن در بریتانیا، کانادا و ایالات متحده زندگی می کنند.

انتهای پیام


راه‌اندازی شبکه تلویزیونی کلیسای «متدیست» غنا
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها