بازدید: 20

اعتبار کافی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نداریم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2024012
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان به ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که صرفاً سه هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که کافی نیست.

اعتبار کافی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نداریمبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد: در تمامی صندوق های بازنشستگی بحث همسان سازی به عنوان امری جدی مورد توجه است، اما در هیچ یک از صندوق های بازنشستگی، همسان سازی به صورت متوازن صورت نگرفته است.

او در ادامه افزود: در واقع بازنشستگان سال های خیلی قبل با میزان حقوق کمتری بازنشسته شده اند، اما در سال های اخیر با حقوق بیشتری افراد بازنشسته شده اند و این ناهمسانی برای افرادی که در موقعیت مشابه بوده اند، اهمیت موضوع همسان سازی را بیشتر می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما برای انجام این کار به ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، در بودجه سال ۹۸ تنها سه هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته بود که با کاهش میزان بودجه، قطعاً بخشی از این اعتبار هم محقق نخواهد شد.

شریعتمداری تصریح کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان امری ضروری است و ما مکلف به انجام آن هستیم، به محض آنکه شرایط بودجه عمومی کشور به نحوی باشد که سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور توانایی پرداخت این منابع را داشته باشند، نسبت به این موضوع اهتمام خواهیم داشت.

انتهای پیام/


اعتبار کافی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نداریم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها