بازدید: 12

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2021732

طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه ها امروزه به عنوان یکی از موضوعات مهم و حساس بین خانواده ها به حساب می آید زیرا بیشتر خانواده ها حتی با هزینه اندک سعی دارند دکوراسیونی در منزل خود داشته باشند که منحصر به فرد باشد و زیبایی و آرامشی که آنها انتظار دارند را برایشان فراهم کند. این مهم موجب شد تا در این رابطه یکسری موارد و اصولی را یادآور شویم تا با رعایت و انجام آن به این هدف دست پیدا کنید و لحظات بهتری را در خانه و کنار خانواده بگذرانید.

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

طراحی دکوراسیون خانه کوچک

معمولا خیلی ها هزینه های بسیار زیادی هم در این زمینه مصرف می کنند و انرژی زیادی برای خرید وسایل و چیدن آنها می گذارند اما اگر به خانه های مختلف رفته باشید متوجه می شوید که انرژی که برای خرید وسایل و چیدمان آن گذاشتند آن طور که باید به نتیجه ی دلخواهد منجر نشده است و خیلی ها با صرف هزینه و انرژی هم نتوانستند زیبایی و جذابیتی که می خواستند را فراهم کنند و علت اصلی آن عدم آگاهی از اصول و قواعد چیدمان دکوراسیون داخلی منازل است.

 

 دکوراسیون منزل

چنانچه شما با قواعد و اصول چیدمان دکوراسیون داخلی خانه ها آشنا باشید حتی با صرف هزینه های اندک می توانید یک خانه زیبا با دکوراسیون داخلی منحصر به فرد داشته باشید.

 

 وقتی که تصمیم گرفتید دکوراسیون داخلی خانه خود را بچینید، مثل افرادی که تنها قسمتی از خانه که به آن توجه می کنند قسمت نشیمن و پذیرایی است نباشید. زیرا برای داشتن یک منزل زیبا و پر انرژی باید به همه ی قسمت های مختلف خانه توجه داشته باشید.

 قسمت های مختلف خانه شامل پذیرایی و نشیمن و همچنین دکوراسیون اتاق خواب است و باید به همه ی این قسمت ها توجه داشته بشید. بنابراین تصمیم داریم در ادامه به نکات مهم چیدمان هر کدام از این قسمت ها اشاره کنیم.

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

 دکوراسیون آشپزخانه

در مورد چیدمان دکوراسیون آشپزخانه ها باید به این نکته توجه داشته باشید که آشپزخانه ها قسمت مهمی از خانه هستند و چون خانه های امروزی اغلب دارای آشپزخانه های اپن هستند و متراز پایین خانه ها باعث شده از همه قسمتهای خانه آشپزخانه ها در دید باشند، بهتر است چیدمان این قسمت از خانه طوری باشد که زیبایی کلی خانه و دکوراسیون آن را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.

 برای چیدمان وسایل در آشپزخانه باید دقت داشته باشید که همه وسایل مورد نیاز شما در دسترس باشد و هم فضای آشپزخانه خیلی شلوغ به نظر نرسد.

سعی کنید تمی که برای قسمت پذیرایی و نشیمن انتخاب کردید و سبکی که برای خانه به صورت کلی تعیین کردید در آشپزخانه هم از همان پیروی کنید. به طور مثال اگر سبک کلی خانه مدرن است باید وسایلی که در آشپزخانه وجود دارد نیز مثل وسایل نشیمن ساده با رنگ های خنثی باشد. استفاده از رنگ های نقره ای، سفید، مشکی و خاکستری می تواند بهترین گزینه ها برای دکوراسیون مدرن در همه قسمت های خانه به خصوص آشپزخانه باشد.

 اگر آشپزخانه شما آنقدر فضا دارد که می توانید در آن میز ناهار خوری قرار دهید بعد از اینکه میز ناهار خوری را متناسب با فضا و خانه انتخاب کردید باید فرش و پرده ها را هم طوری انتخاب کنید که با این سبک همخوانی داشته باشد و متناسب با فضای در دسترس شما باشد. فرشی که قرار است زیر میز ناهار خوری و صندلی های آن باشد باید از شکل میزناهارخوری تبعیت کند تا فضا را زیباتر نشان دهد.

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

دکوراسیون اتاق خواب

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب در حس و حال افراد خانه تاثیر بسیار زیادی دارد و باید این قسمت از خانه طوری چیده شود که آرامش و انرژی که افراد می خواهند را تامین کند. به طور مثال برای خرید سرویس خواب مناسب برای اتاق خواب خود باید هم دکوراسیون کلی حاکم در خانه را در نظر بگیرید و هر رنگی که برای تم خانه انتخاب کرده اید باید در اتاق خواب هم مورد توجه قرار بگیرد.    

علاوه بر زیبایی و وسایلی که در اتاق خواب قرار دارد تشکی که برای تخت خواب انتخاب می کنید باید از نظر فیزیکی کاملا متناسب با اصول پزشکی باشد و از تشک های طبی بر روی تخت خود استفاده کنید تا آرامشی که به دنبال آن هستید به صورت تمام و کمال پاسخ داده شود.

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی

با توجه به تمام مواردی که گفته شد تصور می کنیم تا حدود زیادی با مواردی که در تعیین طرح دکوراسیون به شما کمک می کند آشنا شده باشید ولی در تکمیل این موارد باید بگوییم که نورپردازی در قسمت های مختلف خانه می تواند این زیبایی ها را چند برابر کند. بهتر است در مورد نورپردازی با افرادی که در این کار تجربه دارند مشورت کنید و از آنها بخواهید متناسب با هر قسمت از فضا نور پردازی مناسب با آن را انجام دهند و در نهایت متوجه تاثیر زیاد رعایت این اصول در زیبایی خانه خود خواهید شد.

 در کنار مواردی که گفته شد قرار دادن دکوری ها و اکسسوری ها متناسب با تم کلی منزل می تواند زیبایی را چند برابر کند و اگر بر روی دیوارهای اتاق خواب یا پذیرایی تابلو های هنری و تابلوهای متناسب با سبک خانه قرار دهید و اطراف آن ها را هم نور پردازی کنید می توانید شاهد زیباتر شدن فضای خانه باشید.

هنگام خرید فرش ها و پرده ها به تم کلی و سبک کلی دکوراسیون دقت کنید. به طور مثال وقتی که برای خرید فرش به فروشگاهی مراجعه می کنید قرار نیست هر فرشی که به نظر شما زیبا و جذاب آمد برای خانه شما مناسب باشد زیرا شما یک هدفی دارید و آن چیدمان صحیح و اصولی دکوراسیون است و باید فرشی که خریداری می کنید متناسب با سبک کلی خانه شما باشد و اگر فرشی که به نظر شما زیبا آمده است با دکوراسیون تان همخوانی ندارد از خرید آن صرف نظر کنید زیرا شما در حال صرف انرژی و هزینه برای یک نتیجه خوب و مطلوب هستید پس باید همه مواردی که گفته شده را رعایت کنید و در نهایت نظاره گر نتیجه کار خود باشید و ببینید با رعایت قوانین چیدمان دکوراسیون داخلی خانه ها می توانید چه فضای زیبا و پر انرژی در خانه خود داشته باشید و از آن لذت ببرید.

حتی اگر فرد تنوع طلبی باشید، با رعایت این موارد دیگر شاید نیاز نباشد که هر چند وقت یک بار هزینه کنید و وسایل را تعویض کنید و وقت و انرژی مضاعفی برای داشتن خانه مطلوب بگذارید و از همان ابتدا با رعایت مواردی که گفته می شود می توانید بهترین ها را در خانه خود داشته باشید و در مدت طولانی از آن لذت ببرید.

جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل

مجله دکوراسیون آف دکور

مجله آف دکور offdecor.com/decormag برای راحتی افراد امکانی را فراهم کرده تا آن ها بتوانند آخرین مطالب دکوراسیون را از طریق مجله آف دکور مطالعه کنند و بتوانند در خرید خود هوشمندانه عمل کنند و خرید بهتری را تجربه کنند

 


جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
 • جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل


 • ۴ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل


  امروزه تاثیرات طراحی داخلی فضاهای مختلف بر خلق و خو، روحیه، پیشرفت کاری و آرامش زندگی از نظر علم کاملا به اثبات رسیده است و به همین دلیل در سال های اخیر بیش از پیش افراد به اهمیت و کاربرد آن پی برده اند. هدف از دکوراسیون داخلی هماهنگ سازی جلوه های ظا
 • طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا


  طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.
 • طراحی دکوراسیون منزل با حال و هوای بهار


  تزئینات و دکوراسیون بهاری همیشه باعث می‌شود که در خانه احساس تازگی و طراوت ایجاد شده و فضای خانه پس از یک زمستان سرد از گرما و لطافت بهاری پر گردد؛ اما چگونه بهار را به خانه خود بیاوریم؟
 • طراحی دکوراسیون منزل با توجه به نشان ماه تولد


  از آنجا که گروهی بر این باورند که ویژگی های مربوط به ماه تولد افراد روی شخصیت و خلق و خوی آنها تاثیر می گذارد، می توان همین مسئله را به سلیقه افراد در نحوه انتخاب دکوراسیون منزل هم بسط داد و مباحث جذابی را پیرامون این موضوع مطرح نمود.
 • طراحی دکوراسیون داخلی با هنر الگو‌ها و رنگ‌ها


  این آپارتمان توسط شرکت معماری لوگرین ایگور طراحی شده است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل فوق به گونه ای شکل گرفته شده است که می تواند چگونگی انتقال تعادل و هماهنگی به اتاق های خانه را به خوبی نشان دهد. به عبارت دیگر، الگوها و رنگ های پس زمینه چشم انسان ر
 • دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل با بودجه محدود


  برای ایجاد تغییرات راهکار‌های ارزان قیمت و کاربردی نیز وجود دارد تا با ایجاد تحول نیاز شما را بدون صرف هزینه زیاد و متناسب با بودجه شما تغییر دهد و بعد از مدتی دکوراسیون شما را با تغییراتی مقرون به صرفه به نحوی معجزه آسا متحول سازد.
 • نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی بدانید


  شاید به این فکر افتاده باشید که با تغییر دکوراسیون اطراف خود، تنوعی در زندگی روزانه تان ایجاد کنید و از اثرات مثبت این امر استفاده نمایید. عموما ایجاد یک تغییر رنگ ساده در اجزای دکوراسیون یا به کارگیری طرحی متفاوت در المان های اصلی و تاثیرگذار محیط م
 • استفاده از شیشه رنگی و آینه‌کاری در طراحی دکوراسیون داخلی


 • طراحی داخلی منزل به سبک شمال اروپا


  امروزه دیزاین اروپایی در بسیاری از منازل ایرانی رویت می شود. این سبک طرفداران زیادی دارد و از سبک های متمایز برای طراحی محسوب می شود. این دیزاین بعد از جنگ جهانی دوم در جهان گسترش یافت. در این نوع طراحی از خطوط صاف و یکدست استفاده می شود. در واقع دیز
 • ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای فصول مختلف


  با تغییر فصل‌ها، طبیعت حال و هوایش عوض شده و لباس تازه بر تن می‌کند. این اتفاق برای دکوراسیون منزل شما و قلب آن یعنی آشپزخانه نیز می‌تواند رخ بدهد.
 • جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی ۲۰۱۹


  جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی کدامند؟ شما با استفاده کردن از کدام سبک‌ها می‌توانید فضای منزل خود را به روز کنید؟ در این مقاله جدیدترین سبک‌ها و مدل‌های طراحی داخلی را که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار خواهند بود به شما معرفی خواهیم کرد.
 • نقش شلف در دکوراسیون منزل


  همه ما دوست داریم که وسایل دوست‌داشتنی و چیزهایی که به آنها تعلق‌خاطر داریم را جلوی چشمان بگذاریم تا هرروز نگاهشان کنیم و تصدقشان برویم.
 • دکوراسیون منزل ایرانی با رنگ‌های آبی و کرم


  برای آنکه بتوانید چیدمان خانه خود را به بهترین نحو انجام دهید، باید برخی از اصول مهم را در هنگام طراحی و دکوراسیون منزل در نظر بگیرید. انتخاب وسایل و در نظر گرفتن نیاز‌های مختلف و کاربری هر فضا می‌تواند نتیجه مناسبی را برای داشتن بهترین دکوراسیون منز
 • ۵ مشکل دکوراسیون منزل و راه حل آن‌ها


  باید این را قبول کرد که هیچ خانه ای کامل، بزرگ و یا بدون عیب نیست! شما نمی توانید انتظار داشته باشید که همه چیز در یک خانه به حالت ایده آل خود باشد، به خصوص اگر در خانه اجاره ای اسکان دارید. شاید نتوان هر خانه ای را با تغییراتی بزرگ و عظیم تبدیل به ی

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها