بازدید: 6

سامانه بارگذاری اطلاعات حقوق و مزایای مدیران راه‌اندازی شده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2020000
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: قوه قضائیه هنوز اطلاعات حقوقی و مزایای خود را در سامانه اطلاعاتی مدیران درج نکرده است.

سامانه بارگذاری اطلاعات حقوق و مزایای مدیران راه اندازی شده / قوه قضائیه هنوز اطلاعات خود را ثبت نکرده استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی برای پاسخ به سوال محمد رضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز درباره علت عدم اجرای ماده ۲۹ قانون ۵ ساله ششم توسعه در مورد راه اندازی سامانه حقوق و مزایای شاغلان دستگاه های ذیربط در صحن علنی امروز نوبت عصر حضور یافت.

او در ابتدا اعلام کرد: من در زمان تصویب و تدوین برنامه ششم توسعه به عنوان معاون سازمان برنامه و بودجه در مجلس حضور داشتم، بنابراین اشراف کاملی به مباحث کامل این برنامه دارم و بر اساس آن سازمان اداری – استخدامی مسئول راه اندازی این سامانه است.

بیشتر بخوانید: چرا سامانه ثبت حقوق و مزایا به طور کامل راه اندازی نمی شود؟ 

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: همکاران ما در سازمان اداری و استخدامی در سال ۸۶ سامانه به صورت کامل راه اندازی کرده و طی بخشنامه های متعدد از دستگاه های اجرایی خواستند تا اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند که تا کنون این کار در حال انجام است البته دستگاه ها با توجه به ضوابط فرصتی را درخواست کرده اند تا این کار را به طور کامل انجام دهند.

دژپسند در بخش دوم اظهارات خود بیان کرد: جمع آوری اطلاعات در یک مقیاس گسترده باید در قالب سامانه ای انجام شود که امکان بارگذاری اطلاعات تمام دستگاه ها در آن وجود داشته باشد.

او گفت: سازمان اداری و استخدامی در سال ۹۶ یعنی همان ابتدای اجرای قانون برنامه ششم توسعه سامانه را راه اندازی کرد، اما باید دستگاه های اجرایی هم با وی همکاری کنند، زیرا اکنون دستگاه ها زیر مجموعه قوای مقننه و مجریه این بارگذاری ها را انجام داده اند.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود:، اما شهرداری ها، نهادها، شرکت های دولتی که هیچگونه رابطه منظم و اداری در اجرای این امور نداشتند تاکنون اطلاعات خود را بارگذاری نکرده اند.

دژپسند تاکید کرد: قوه قضائیه، نهادها، بنیاد ها و شهرداری باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا بارگذاری می کردند که این کار را انجام نداده اند.

او گفت: قوه قضائیه با استناد به اینکه در آستانه تغییر مدیریتی قرار دارد و به تشخیص مدیر قبلی ثبت اطلاعات را موکول به بعد از نقل و انتقالات مدیریتی کرد و اکنون وزیر دادگستری اعلام کرده که آقای رئیسی دستور داده تا بارگذاری اطلاعات مدیران و مسئولان در این سامانه انجام شود که هنوز انجام نشده است.

وزیر اقتصاد و دارایی اظهار کرد: شهرداری ها، بنیاد ها و موسساتی که با این اظهارنظر که ما از لحاظ قانونی تحت نظارت رهبری هستیم مانند  سازمان صدا و سیما اعلام کرده اند که باید اذن خاص دریافت کنند، همچنین شرکت ها تابعه ستاد اجرایی فرمان امام و قرارگاه های سازندگی هنوز بارگذاری اطلاعات خود را انجام نداده اند.

دژپسند در پاسخ به سوال لاریجانی درباره اینکه چرا اینگونه موارد را در دولت پیگیری نمی کنید تا حل شود، گفت: این مسائل در دولت مطرح شده و طبق مصوبه ۸ مرداد سال ۹۸ مقرر شده است، تمام دستگاه های اجرایی موظف شوند که اطلاعات مدیران خود را تا پایان سال جاری در این سامانه درج کنند.

او ادامه داد: همچنین سازمان اداری و استخدامی مکلف شده است تا درباره ورود اطلاعات قوه قضائیه، سازمان ها و نهاد های وابسته به رهبری را در این سامانه درج کنند.

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: همچنین خزانه داری و ذیحسابان مکلف شده اند تا اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا بارگذاری کنند. اکنون بدون هیچ محدودیتی این موضوع تحت نظارت نهاد های نظارتی قرار دارد و وزارت اقتصاد اجرای ۱۰۰ درصد این موضوع را وظیفه خود می داند تا اطلاعات حقوقی مسئولان و مدیران را در سامانه بارگذاری کند.


انتهای پیام /


سامانه بارگذاری اطلاعات حقوق و مزایای مدیران راه‌اندازی شده است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها