بازدید: 9

روسیه: حمله هوایی آمریکا به ادلب خطری برای آتش‌بس در این منطقه است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2017217
بنابر اعلام مرکز آشتی وابسته به وزارت دفاع روسیه، حمله هوایی ناگهانی آمریکا به ادلب تلفات زیادی در پی داشته است.

روسیه: حمله هوایی آمریکا به ادلب خطری برای آتش بس در منطقه استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز آشتی وابسته به وزارت دفاع روسیه در سوریه اعلام کرد حمله آمریکا به ادلب تلفات زیادی برجا گذاشته است.

این مرکز روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد آمریکا بدون در جریان گذاشتن ترکیه و روسیه حمله ای هوایی را به شهر ادلب صورت داده و تمامی توافقات تنش زدایی را نقض کرده است.

این بیانیه افزود در ۳۱ اوت ارتش سوریه آتش بس یکجانبه ای را در تمامی منطقه کاهش تنش در ادلب اعلام کرد. همه طرف های درگیر در جریان این اقدام ارتش سوریه قرار گرفتند.

مرکز آشتی وابسته به وزارت دفاع روسیه در سوریه تاکید کرد در ۲۴ ساعت گذشته نیرو های دولتی سوریه اجرای تعهدات خود را تضمین کردند و پرواز هواپیما های روسی و سوری بر فرار منطقه مذکور به طور کامل متوقف شد. این تحولات در حالی صورت گرفت که پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا با تائید حمله هوایی ائتلاف به سرکردگی این کشور اعلام کرد این حمله علیه مواضع سران شبه نظامیان وابسته به گروه تروریستی القاعده در استان ادلب سوریه صورت گرفت. 

یک منبع نظامی سوریه پیشتر اعلام کرد که ارتش این کشور با آتش بس از بامداد روز ۳۱ اوت (شنبه، ۹ شهریور) در منطقه کاهش تنش در ادلب موافقت کرده است. این منبع گفت این موافقت با حفظ واکنش به هرگونه نقض آتش بس از سوی تروریست ها است.

انتهای پیام/


روسیه: حمله هوایی آمریکا به ادلب خطری برای آتش‌بس در این منطقه است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها