بازدید: 4

گفتمان جهادی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود/ گروه‌های جهادی مطابق با نیازهای کشور حرکت می‌کنند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2015395
رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتمان جهادی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود.

زهراییبه گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور در حاشیه جلسه هماهنگی همایش سومین جشنواره ملی جهادگران و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای جهادی خود را با آرمان های انقلاب هم جهت می دانند و با این کار خود یک فرصت را برای حاکمیت ایجاد کردند تا مدیرانی از نسل جوان جدید شناسایی شوند که بتوان به آنها اتکا و اعتماد کرد و در گام دوم انقلاب بیرق تصمیم گیری نظام اقتصادی کشور را به دست آنها سپرد.

رئیس بسیج سازندگی کشور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در تمامی دیدارها به خصوص در ورزشگاه آزادی در مهر سال گذشته فرمودند جهادگران تصویر واقعی کشور را نشان می دهند؛ نزدیک به ۱۰ هزار هسته جهادی در حال محرومیت زدایی هستند و صدها هزار پروژه محرومیت زدایی را به سرانجام رساندند، تصویر واقعی و مژده امید کشور هستند.

او تصریح کرد: در گام دوم انقلاب یک فصل به عنوان دستاوردها و ظرفیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد که یکی از این ظرفیت ها صف های طولانی گروه های جهادی برای بسیج سازندگی است. در دیدار اخیر جمعیت جهادگران با رهبر فرزانه انقلاب، ایشان به صراحت اعلام فرمودند که گفتمان جهادی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود و سایر جوانانی که محروم از خدمتگزاری هستند باید به این خیل عظیم بپیوندند که این کار خیلی سختی است.

زهرایی گفت: البته این جهاد موفق و موقعیت هایی که خلق شده و خدماتی که توسط گروه های جهادی انجام شده است باید هنرمندانه به مردم منتقل و منعکس شود که جشنواره ملی جهادگران که ما امسال سومین دوره آن را داریم و از امروز آغاز به کار می کند یکی از بسترهای تحقق فرمان رهبری در راستای عمومی کردن گفتمان جهادی و شناسایی هنرمندانه آثار و فعالیت های جهادگران است.

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه ما نیاز داریم گروه های جهادی به لحاظ کمی و کیفی گسترش پیدا کنند، اظهار کرد: شاید افرادی با تفکر جهادی باشند اما عضو گروه جهادی نباشند که در این مقطع نقش رسانه می تواند موثر باشد؛ رسانه امروز به عنوان یکی از ابزارهای مهم برجسته سازی و واقعی سازی می تواند نقش پیونددهنده بین افراد خدمت دهنده و خدمت گیرنده را به دوش بکشد.

او تصریح کرد: بسیج سازندگی به عنوان عقبه حرکت های جهادی از سال ۷۹ با فرمان مقام معظم رهبری در بسیج سازندگی قرار گرفت و به عنوان یک نهاد تسهیل گر حامی حرکت های جهادی، کار ساماندهی و سازماندهی را بر عهده گرفت تا واسطه ای بین نهادهای حاکمیتی و دستگاه های اجرایی و گروه های جهادی باشد و از این رو کار خود را شروع کرد.

زهرایی با تاکید به این موضوع که در سال ۷۹ نزدیک ۴۰ گروه جهادی وجود داشت، بیان کرد: امروز ۱۲ هزار و ۱۰۴ گروه جهادی وجود دارند. در سال ۷۹ تمامی گروه ها فقط دانشجویی بودند، اما امروز فقط ۱۵۰۰ گروه از این ۱۲ هزار گروه، دانشجو هستند.

رئیس بسیج سازندگی کشور ادامه داد: یکی از بسترهای مورد نیاز برای بسیج سازندگی که هم در قانون مجلس آمده است و هم در آیین نامه اختیارات و بسیج سازندگی دولت وجود دارد کارگروه بسیج سازندگی کشور است و ریاست آن را وزیر کشور به عهده دارد و دبیرخانه آن هم در سازمان بسیج سازندگی است که کارکرد آن هم افزا کردن دستگاه های اجرایی در حوزه حمایت از حرکت های جهادی است.

او در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: ما مانع حمایت هیچ نهاد حاکمیتی نمی شویم اما انتظار داریم هیچ بخشی قصد تصدی گری را نداشته باشد؛ ما خود را بستری برای حمایت از حرکت های جهادی می دانیم. گروه های جهادی تحت فرمان عمل نمی کنند بلکه نیازهای کشور را شناسایی و برای رفع آنها حرکت می کنند.

انتهای پیام/


گفتمان جهادی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود/ گروه‌های جهادی مطابق با نیازهای کشور حرکت می‌کنند
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها