بازدید: 5

تعطیلات؛ فرصتی برای حل معمای استراماچونی

منبع : عصر ایران کد خبر: 2014744
کمتر رسانه‌ای بی‌پروا از واقعیت‌های میان استراماچونی و باشگاه استقلال می‌نویسد، در حالی‌که رابطه مخدوش آنها شرایطی بحرانی را برای این تیم در همین آغاز راه ساخته و حاضر نشدن در کنفرانس‌های مطبوعاتی فقط بخش کوچکی از این قصه است.

قهرمان لیگ اغلب با فاصله چند امتیاز جام می گیرد و استقلال در دو هفته آغازین ۵ امتیاز از دست داده اما استقلال با مسائلی مواجه است که مهم تر از ۵ امتیازی است که از کف داده.

به گزارش ایران ورزشی، برای استقلال مسائل فنی دیگر در اولویت بحث ها نیست و این خود بزرگ ترین بحران است. در استقلال اینکه در دو بازی اخیر گرانقیمت ترین خرید خارجی بیکاره ای بیش نبوده، مسأله مهمی نیست، اینکه در دو بازی اخیر، هفته به هفته چرخش بازی پیشرفت داشته نیز موضوع مورد بحث نیست. بحران ارتباط سرمربی و باشگاه به دغدغه اصلی تبدیل شده اما رسانه ها از طرح شفاف این قضایا در وحشت اند.

جوی که کاربران هوادار فوتبال در اینستاگرام و توییتر ساخته اند، رسانه های رسمی را از نقد جدی و بی پروای باشگاه های پرهوادار منع می کند، چون نتیجه هر انتقاد واکنش های تند است. حتی یک خبررسانی ساده نیز با واکنش های تند مواجه می شود. کمتر رسانه ای بی پروا از واقعیت های میان استراماچونی و باشگاه استقلال می نویسد، در حالی که رابطه مخدوش آنها شرایطی بحرانی را برای این تیم در همین آغاز راه ساخته و حاضر نشدن در کنفرانس های مطبوعاتی فقط بخش کوچکی از این قصه است.

امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال هنوز توضیحی شفاف درباره روابط باشگاه با استراماچونی نداده. استقلال اخبار سرمربی اش را از گاتزتا دلو اسپورت یا خبرنگار اسکای دریافت می کند و با یک جوسازی رسانه ای مواجه است که همواره از احتمال جدایی استراماچونی خبر می دهد. استقلال حتی پس از آنکه رسانه معتبری مثل گاتزتا نوشت استراماچونی در زندان گرفتار شده و می خواهد از کابوس رهایی یابد، باز هم پاسخی به گاتزتا نداد و سکوت کرد. باشگاه استقلال دچار بحران رابطه با سرمربی اش است و از گفت و گوی شفاف با سرمربی عاجز شده. استراماچونی از مدتی پیش مسئولیت گفت و گو با باشگاه را به پاستورلو، ایجنت خود سپرده و سعی کرده همه چیز را در یک گفت و گوی قانونی برای فسخ پیش ببرد. در چنین فضایی توقع داشتید استقلال در دو بازی اخیر ۶ امتیاز بگیرد؟

بازیکنان استقلال هر چقدر تلاش کنند که تمرکز روی وظایف خود داشته باشند، نمی توانند تحت تأثیر این مسائل قرار نگیرند و بی شک استقلال در دو بازی اخیر از این آشوب های داخلی آسیب دیده. شاید فتحی سعی کرده با سکوت آرامش را در تیم حاکم کند و فضا برای بازیکنان بیشتر متشنج نشود اما سکوت باشگاه در قبال اتفاقات عجیب به شائبه ها نیز افزوده است. تعطیلات لیگ می تواند فرصتی برای استقلال باشد که مسائلش را حل کند، مسائلی کلیدی که می تواند برای استقلال سرنوشت ساز باشد. دو هفته برای آبی ها از کف رفته و ادامه این روابط مخدوش می تواند تعطیلی لیگ را برای استقلال با اختلافات بگذراند. فتحی اگر نتواند خیلی سریع استراماچونی را به باشگاه برگرداند و رابطه ای صادقانه با سرمربی شکل دهد، مهم ترین مسئولیت خود را زمین گذاشته و این یعنی از دست رفتن فصل برای استقلال. فوتبال شوخی بردار نیست و هیچ باشگاهی نمی تواند میان این همه علامت سؤال موفق باشد.

مشکلات باشگاه استقلال در این مقطع با تندترین شعارها روی سکوها یا پرخاش های مجازی هواداران به باشگاه حل نمی شود. مخدوش شدن روابط استراماچونی و باشگاه و این اختلافات محصول اشتباهات و توقعات دو طرف است و این قضاوت منصفانه نیست که یک سوی این جدل را بی کفایت در مدیریت این جریان بدانیم و طرف مقابل را حرفه ای معرفی کنیم. برای باشگاه های ایرانی یا تیم ملی، کار کردن با مربی اروپای غربی مثل استراماچونی و کی روش با مربی اروپای شرقی مثل برانکو تفاوت های اساسی و بنیادین دارد. خشم استرا از وضعیت (فارغ از نتایج) با مماشات برانکو یا گل خنده های کالدرون آرژانتینی که عمرش در تیم های عربی گذشته، تفاوت را نشان می دهد.

استراماچونی تجربه کار در آسیا را ندارد و شاید برخی اتفاقات برایش غیرمنتظره باشد اما او مبتنی بر کار در لیگ ایران دستمزد گرفته و جای گله ای نباید باقی باشد. چنین بحث هایی را می توان ساعت ها و صفحه ها ادامه داد اما مشکل استقلال با گسترش این بحث ها حل نمی شود بلکه با پایان این بحث ها و بازگشت به کار در زمین تمرین حل خواهد شد. استراماچونی و استقلال باید رمز معمای میان خود را پیدا کنند.


تعطیلات؛ فرصتی برای حل معمای استراماچونی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها