بازدید: 14

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

نماینده کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص راستی‌آزمایی اجرای تعهدات هسته‌ای ایران نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: «کاظم غریب آبادی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز جمعه پس از انتشار شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی آن به تعهدات بین المللی اش خواند.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: «در این گزارش، همانند پانزده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.»

وی همچنین اظهار داشت که در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره صریحی به دستور شورایعالی امنیت ملی مبنی بر توقف برخی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد ۲۶ و ۳۶ شده است.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: «برابر این گزارش، ذخیره اورانیوم غنی شده تا ۱۹ اوت، ۲۴۶.۱ کیلوگرم شامل ۲۵.۱ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۴.۵ درصد اعلام شده است. برابر برجام، ایران حداکثر می تواند ۲۰۲.۸ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد.»

وی ادامه داد: «جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گام های اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام گردید، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین کنند.»

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها