بازدید: 7

آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس نوسازی شده مناطق سیل زده

منبع : تابناک کد خبر: 2014148
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: برای بازسازی و بهره برداری از مدارس تا آغاز سال تحصیلی، کارها بی وقفه انجام می شود ودر آغاز سال تحصیلی هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نخواهد بود.

به گزارش مهر، محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در حاشیه بازدید از بازسازی فضاهای آموزشی مناطق سیل زده پلدختر در جمع خبرنگارانی که برای بازدید از مدارس تخریب شده در سیلاب اخیر لرستان به این شهر سفر کرده بودند، درباره شایعات منتشر شده مبنی بر آماده نشدن مدارس این مناطق تا آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: با وقوع سیل در استان لرستان، برخی مدارس  شهرستان پلدختر به شدت دچار آبگرفتگی شده و برخی مدارس دیگر دچار آسیب های شدیدتر شدنر که نیازمند تخریب و بازسازی مجدد شدند. 

وی افزود: در اثر سیل در شهرستان پلدختر ۱۴ مدرسه با ۸۸ کلاس درس تخریب شدند که تعداد مدارس تعمیری ۳۵ مورد با ۱۴۵ کلاس درس است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان تصریح کرد: قرار است تا اول مهرماه حدود ۲۱ مدرسه مشتمل بر۱۲۲ کلاس درس را بازسازی و تحویل آموزش و پرورش دهیم و الباقی پروژه هایی که علاوه بر مدارس آسیب دیده به عنوان فضای آموزشی جدید احداث می شوند نیز تا مهرماه سال آینده بهره برداری خواهیم کرد.

حیدری با اشاره به اعتباراتی که برای بازسازی مدارس آسیب دیده در نظر گرفته شده است، افزود: ۲۲۸ میلیارد تومان برای بازسازی تمامی مدارس سیل زده استان تخصیص داده شد که از این میزان ۶۰ میلیارد تومان از طرف سازمان نوسازی مدارس کشور، ۲۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات مربوط به سیل، ۱۴ میلیارد تومان از محل استاندارد سازی، ۴۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۸۶ میلیارد تومان نیز از سوی خیرین مدرسه ساز تأمین شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان یادآور شد: از آنجائیکه فضاهای آموزشی که در حاشیه رودخانه و در مسیر سیلاب قرار داشتند بیشتر آسیب دیدند، احداث مجدد آنها در همان مکان قبلی انجام نخواهد شد و برای جایگزینی آن مدارس در جاهای دیگر با مکانیابی دقیق و اصولی، اقدامات لازم انجام شده است.

حیدری ادامه داد: متاسفانه برخی از روی ناآگاهی و یا عمداً عکس هایی از مدارسی که تخریب شدند و هیچ اقدامی برای بازسازی آن انجام نشده در فضای مجازی منتشر کرده و اعلام می شود که این مدارس تا مهرماه آماده نمی شود! در حالیکه بازسازی این نوع مدارس در همان مکان قبلی در دستور کار نیست.

وی همچنین تصریح کرد: به دلیل اینکه فضاهای آموزشی پس از تحویل در اختیار ادارات آموزش و پرورش قرار می گیرد، این اداره کل اجازه تخریب و یا تخلیه آن را ندارد.

حیدری همچنین اظهار داشت: در فضای مجازی اخباری مبنی بر عدم آماده شدن مدارس تا ابتدای مهرماه از سوی برخی از رسانه ها عنوان می شود که در این راستا باید بگویم، با برنامه ریزی های صورت گرفته برای بازسازی و بهره برداری از مدارس تا آغاز سال تحصیلی، کارها با تلاش بی وقفه و به صورت شبانه روزی انجام می شود و در آغاز سال تحصیلی هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نخواهد بود. 

حیدری افزود: برای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز مدارس، طرح صنعتی سازی ساخت فضاها در دستور کار ما قرار گرفته و اولین مدرسه صنعتی سازی شده در ریقان چگنی اول مهرماه تحویل می شود.
 
وی ادامه داد: مدرسه خدیجه کبری (س) که در هنگام سیل فقط تابلوی مدرسه بیرون از آب مانده بود، به دلیل اینکه جانمایی مدرسه در مکان مناسبی قرار نداشت، تصمیم گرفتیم جایگزین آن را در نقطه امنی  در درون شهر فضای جدیدی احداث کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در پایان خاطرنشان کرد: دانش آموزان مدرسه خدیجه کبری از اول مهرماه در مدرسه جدید مشغول به تحصیل می شوند و هیچ نگرانی بابت تحصیل این دانش آموزان و همچنین دیگر دانش آموزان در تمامی مناطق سیل زده استان لرستان وجود ندارد.


آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس نوسازی شده مناطق سیل زده
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها