بازدید: 51

طرز تهیه شکر لیمو برای انواع شیرینی و نان

منبع : برترین ها کد خبر: 2013111
شکر لیمو روشی ساده برای افزودن طعم عالی و واقعی لیمو در شکر برای انواع شیرینی‌ها و نان هاست. اگر علاقه‌مند به طعم لیمو هستید و دوست دارید بوی آن را در انواع دسرهایتان داشته باشید باید این شکر لیمو را امتحان کنید همچنین می‌توان آن را با انواع مرکبات دیگر مثل پرتقال و لیمو سبز هم امتحان کرد.

برترین ها: شکر لیمو روشی ساده برای افزودن طعم عالی و واقعی لیمو در شکر برای انواع شیرینی ها و نان هاست. اگر علاقه مند به طعم لیمو هستید و دوست دارید بوی آن را در انواع دسرهایتان داشته باشید باید این شکر لیمو را امتحان کنید همچنین می توان آن را با انواع مرکبات دیگر مثل پرتقال و لیمو سبز هم امتحان کرد.

شما تاکنون شیرینی های لیمویی مثل شیت کیک لیمویی و کیک ماست و لیمو و انواع لیموناد ها را با ما تجربه کردید. اما این ها تنها روش های بهره گیری از طعم لیمو نیستند شما می دانید که برای هر چیزی روش های بسیاری وجود دارد و شکر لیمو هم یکی از این روش ها برای گنجاندن طعم لیمو در خوراکی های دوست داشتنی ماست. اگر در لیمویی ترین شیت کیک لیمویی خواستیم یک کیک تمام لیمویی داشته باشیم این شکر لیمویی هم می تواند بر غنای آن بیفزاید.

شکر لیمویی چیست؟

شکر لیمو یک نوع شکر دانه دار است که با پوست لیموی تازه، در غذاساز پوره و ترکیب می شود که در نتیجه آن، طعم لیمو به داخل شکر تزریق می شود و یک طعم لیمویی به شکر می دهد. بیشتر طعم و بوی لیمو در پوست آن قرار گرفته که حاصل ترکیبات فیتو شیمایی و ماده معطر لیمونن است. اگر بتوانید با ذره بین به پوست لیمو نگاه کنید، متوجه حفره های کوچکی روی آن خواهید شد. هر یک از این حفره ها حاوی مقدار قابل توجهی روغن لیموی غلیظ و معطر هستند که بخش زیادی از طعم و بوی لیمو بر عهده آن است. شکر مرکباتی، روش خوبی برای گنجاندن طعم فوق العاده لیمو در شکر است.

شکر لیمو

شکر لیمو را می توان در انواع نان های لیمویی و کیک ماست لیمویی، کیک پوند و شیت کیک لیمویی و حتی در انواع لیموناد مورد استفاده قرار داد. البته شما می توانید در هر خوراکی که بخواهید طعم لیمو بدهد، استفاده کنید. مثل انواع چای و دمنوش که با حضور این شکر معطر، فوق العاده خواهد شد. من قهوه را امتحان نکردم، ولی احتمالا آن هم خوب خواهد بود. استفاده از شکر لیمو حتی می تواند بهتر از اسانس لیمو باشد که تازگی و طعم واقعی لیمو را نخواهد داشت.

برای این شکر از پوست لیمو استفاده می شود نه زست لیمو که همان رنده شده پوست لیموست. پوست در واقع لایه بیرونی میوه است. پوست میوه ممکن است ضخیم باشد مثل گریپ فروت یا نازک مثل لیموی ایرانی. پوست شامل بخش زست (لایه رنگی پوست) و بخش داخلی که تلخ و سفید است. در حالی که زست فقط بخش رنگی بیرون پوست را شامل می شود؛ جای که روغن های معطر را در بر دارد. شما می توانید با استفاده از زستر یا همان رنده مخصوص و ظریف تنها قسمت رنگی لیمو را بردارید یا اینکه از پوست کن مخصوص سبزیجات استفاده کنید که تکه های بزرگی از پوست بیرونی را جدا می کند. در این جا هم از پوست کن مخصوص سبزیجات استفاده شده است.

برای درست کردن این شکر لیمویی تنها به چند چیز نیاز دارید. لیمو های تازه که ترجیحا باید ارگانیک باشند، چون شما فقط از پوست لیمو استفاده می کنید نه کل آن. البته یادآور می شود که لیموی شما باید از نوع لیموی سنگی باشد که پوست ضخیم تر و با مساحت بیشتری دارد. شکر باید از نوع شکر سفید باشد. یک پوست سبزیجات هم برای جدا کردن پوست لیمو نیاز دارید و در انتها نیازمند یک غذاساز یا مخلوط کن با سرعت بالا هستید. در اینجا غذاساز ارجحیت دارد، اما اگر یک مخلوط کن خیلی قوی دارید هم به خوبی عمل می کند. دقت کنید که نباید از آسیاب استفاده کنید، چون ما به دنبال یک ترکیب دانه ای پرکاربرد هستیم نه پودر شکر که فقط برای بعضی از خوراکی ها می توان استفاده کرد.

مواد لازم

 • شکر سفید: ۲ پیمانه
 • لیمو: ۲ عدد، ترجیحا ارگانیک

شکر لیمو

شکر لیمو

طرز تهیه

۱. لیمو ها را بشویید و پوست بگیرید. با دقت قسمت رنگین پوست را از لیمو ها جدا کنید، بهتر است از پوست کن سبزیجات استفاده کنید، چون می خواهید فقط بخش رنگین آن را جدا کنید نه بخش سفید زیرین که تلخ است.

شکر لیمو

۲. شکر و زست لیمو (بخش رنگین پوست لیمو) را داخل غذاساز بگذارید و با زدن دکمه غذاساز بگذارید تا ترکیب شوند. این کار را تا موقعی که لیمو کاملا داخل شکر ترکیب شود و دیگر دیده نشود، انجام دهید. این کار زیر یک دقیقه وقت می گیرد.

شکر لیمو

۳. حالا به مخلوط نگاه کنید؛ شکر باید مرطوب، معطر و به رنگ زرد کم رنگ باشد. اگر هنوز هم قطعاتی از پوست لیمو را در آن می بینید پس زمان ترکیب کردن شما کم بوده است. اگر قطعات خیلی ریز هم باشند، مشکلی نیست. از شکر لیمویی در اکثر دستور هایی غذایی می توانید استفاده کنید یا آن را در کیسه زیپ لاک بریزید و در یخچال برای استفاده های بعدی نگهداری کنید.

شکر لیمو

نکات مهم

 • بهتر است هر بار مقدار کمی را برای دستورالعمل خوراکی که می خواهید درست کنید، آماده کنید. به این ترتیب همیشه طعم و بوی تازه شکر لیمویی را خواهید داشت. روغن موجود در پوست لیمو به مرور زمان کیفیت و طعمش را از دست خواهد داد.
 • اگر مجبور هستید که مقداری از آن را برای دوره کوتاهی ذخیره کنید، بهتر است که شکر لیمو را داخل کیسه زیپ لاک محکم بریزید، کل هوای کیسه را خالی کنید و این کیسه را در یخچال نگهداری کنید.
 • در صورت نگهداری طولانی مدت می توانید آن را در فریزر و به مدت نهایتا سه ماه در فریزر ذخیره کنید.
 • این روش درست کردن شکر طعم دار را می توان برای سایر مرکبات مثل پرتقال و نارنگی هم انجام داد.
 • گریپ فروت و لیموی سبز (لیموی ایرانی) پوست شان کمی تلخ تر است و بهتر است از مقدار کمتری از پوست این مرکبات استفاده کنید.

منبع: theviewfromgreatisland


طرز تهیه شکر لیمو برای انواع شیرینی و نان
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
 • طرز تهیه شکر لیمو برای انواع شیرینی و نان


  شکر لیمو روشی ساده برای افزودن طعم عالی و واقعی لیمو در شکر برای انواع شیرینی‌ها و نان هاست. اگر علاقه‌مند به طعم لیمو هستید و دوست دارید بوی آن را در انواع دسرهایتان داشته باشید باید این شکر لیمو را امتحان کنید همچنین می‌توان آن را با انواع مرکبات د
 • دستور پخت شیرینی تمشک و لیمو


  این شیرینی یک دسر متفاوت و مقوی و خوشمزه است که پیشنهاد میکنیم حتما امتحان کنید.
 • خواص معجون سیر و لیمو برای لاغری + طرز تهیه و نحوه مصرف


  روش‌های مختلفی برای کاهش چربی بدن وجود دارد. معجون سیر و لیمو برای لاغری یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید به راحتی به برنامه رژیم غذایی خود اضافه و نتایج آن را مشاهده کنید. چربی اضافی یکی از عوامل اصلی از دست رفتن زیبایی ظاهری و نیز بیماری‌های مختل
 • طرز تهیه شیرینی آلمانی یا شیرینی مشهدی


  شیرینی آلمانی یکی از شیرینی های خشک خوشمزه است که شیرینی مشهدی هم نامیده می شود.
 • طرز تهیه شیرینی بهشتی برای عید


  اگه آشپزی و شیرینی پزی رو دوست دارین پس به نظرم پختن شیرینی های عید توی خونه میتونه یکی از بخش های خیلی لذت بخش عید باشه مخصوصا وقتی بوی محشر این شیرینیا میپیچه توی خونه.
 • شیرینی برای کودکان، طرز تهیه


  گاهی اوقات هیچ چیز مثل یک نوشیدنی نمی چسبد، به ویژه اگر طبیعی و خانگی باشد.
 • شیرینی برای کودکان، طرز تهیه کوکی ژله ای


  کوکی ژله ای از جمله شیرینی های مورد علاقه کودکان است.
 • تهیه مارمالاد هویج برای شیرینی‌ها


  شیرینی مربایی جزو خوشمزه ترین شیرینی هایی هست که توی دسته شیرینی های خشک قرار میگیره و معمولا به خاطر ماندگاری و صد البته خوشمزگیش در دسته شیرینی های پرطرفدار هم قرار میگیرد.
 • طرز تهیه شیرینی کَره‌ای برای دورهمی‌های دوستانه


  شیرینی کره‌ای شیرینی خوشمزه و پرطرفدار است و دارای طعمی متفاوت و بی نظیر است، در این آموزش آشپزی قصد داریم تا شما را با دستور طرز تهیه شیرینی کره‌ای محبوب و دوست داشتنی در منزل آشنا سازیم.
 • شیرینی «سه آرد» کار شما را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی راحت می‌کند+ طرز تهیه


  ذوق و سلیقه کدبانو‌های ایرانی زبانزد همه است، بانوانی که با خلاقیت و نوآوری همیشگی سفره پذیرایی خود را رنگین می‌کنند.
 • طرز تهیه چای با طعم نعنا و لیمو ترش


  اگر همیشه عادت دارید که بگذارید چای سرد شود و بعد آن را بنوشید، برای تان یک پیشنهاد ویژه داریم. هم خوشمزه است هم متفاوت.
 • طرز تهیه تارت لیمو


  تارت لیمو یک ایده جالب برای تهیه یک دسرجدید و خوشمزه است که به راحتی درست میشود.
 • طرز تهیه مرغ با سس لیمو و خامه


  دستوری که در این مطلب انتخاب کرده ایم، خامه ای و بسیار خوش عطر است و بدون شک از طعم آن لذت خواهید برد.
 • طرز تهیه سوپ یونانی مرغ و لیمو


  سوپ یونانی مرغ و لیمو از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم.
 • طرز تهیه ترشی لیمو با سرکه به ۲ روش خاص


  تهیه ترشی لیمو با سرکه به دو روش امکان پذیر است که در هر یک از ادویه‌های خاصی استفاده می‌شود. هر کدام از این مدل‌ها، طعم و مزه‌ای منحصر به فرد دارند. عطر و بوی لیمو در این ترشی غالب است و همین مسئله باعث بهتر شدن طعم و مزه آن می‌شود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها