بازدید: 5

استاندار فارس: آثار باستانی استان در خطر فرونشست زمین قرار ندارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2009140
استاندار فارس گفت: آثار باستانی مهم این استان، تخت جمشید است که پی آن از سنگ و بسیار محکم است؛ این بنا بر روی (رس) واقع نشده است که نگران باشیم فرونشست‌هایی که اصلاً در این قسمت وجود ندارد به آن آسیبی وارد کند.
استاندار فارس:عنایت الله رحیمی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به برخی شایعات مبنی بر آسیب به آثار باستانی مهم در استان فارس بر اثر  فرونشست زمین، بیان کرد: امکان آسیب رسانی به آثار باسانی توسط فرونشست ها وجود ندارد. چنین اظهاراتی نادرست است.
 
وی ادامه داد: فرونشست زمین تنها در شهرستان های داراب، استهبان و مرودشت به صورت محدود وجود دارد که اقدامات عمرانی، فنی و آبرسانی لازم برای جبران و جلوگیری از ادامه این مشکل در دست انجام است.
 
استاندار فارس اضافه کرد: آثار باستانی مهم این استان، تخت جمشید است که پی آن از سنگ و بسیار محکم است؛ این بنا بر روی (رس) واقع نشده است که نگران باشیم فرونشست هایی که اصلا در این قسمت وجود ندارد به آن آسیبی وارد کند. 
 
 رحیمی یادآورشد: اما قسمتی که در آن  فرونشست زمین صورت گرفته، در پارکی است که در چند کیلومتری این بنا واقع است؛ مشکل زمین در این پارک هم بخاطر آب زیادی بود که در آن جمع شده بود.

وی تأکید کرد:  اگر از دشت ها و اراضی کشاورزی، زیاد آب برداشت شود، فضای زیر آن خالی شده و فرونشست را شاهد خواهیم بود اما با تدابیری که اندیشیده شده و با کمک های مردم امیدواریم این پدیده توسعه نیابد.

انتهای پیام/

استاندار فارس: آثار باستانی استان در خطر فرونشست زمین قرار ندارد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها