بازدید: 6

صادرات ۸۰۰ هزار تن شیر و فرآورده‌های لبنی/ تولید گوشت قرمز به ۸۵۹ هزار تن می‌رسد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2007420

رضایی گفت: سال گذشته ۸۰۰ هزار تن شیر و فرآورده های لبنی به بازار های هدف صادر شد که این امر بیانگر خودکفایی در تولید این محصول است.

 

صادرات ۸۰۰ هزار تن شیر و فرآورده های لبنی/ تولید گوشت قرمز به ۸۵۹ هزار تن می رسدبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در نخستین همایش ملی کشاورزی و رونق تولید با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰.۵ میلیون تن شیر خام در کشور تولید شد، اظهار کرد: امسال پیش بینی می شود که تولید شیر خام از مرز ۱۱ میلیون تن عبور کند و همچنین برای سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده که تولید به بیش از ۱۲ میلیون تن برسد.

او میانگین سرانه مصرفی جهانی شیر خام را ۱۶۰ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: با فرهنگ سازی مناسب باید سرانه مصرف شیر خام در کشور را افزایش دهیم چرا که در برخی سال ها تولید به حدی بالاست که برای جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان مجبور به صادرات می شویم.

رضایی ادامه داد: سال گذشته ۸۰۰ هزار تن شیر و فرآورده های لبنی به بازار های هدف صادر شد که این امر نشان از خودکفایی در تولید این محصول است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در تولید گوشت قرمز خودکفا نیستیم، بیان کرد: بر این اساس سالانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن گوشت مورد نیاز هم از گاوی و هم گوسفندی از طریق واردات تأمین می شود.

بیشتر بخوانید: اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به سامانه های نوین آبیاری

به گفته او امسال پیش بینی می شود ۸۵۹ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شود و برای ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده که تولید گوشت قرمز در کشور به بیش از ۹۰۰ هزار تن برسد.

رضایی مجموع تولید گوشت طیور هم از مرغ بومی، صنعتی و بوقلمون در سال گذشته را ۲.۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: امسال پیش بینی می شود که تولید گوشت طیور به حدود ۲.۵ میلیون تن برسد ضمن آن که برای سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده که تولید از مرز ۲.۵ میلیون فراتر شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تخم مرغ یکی از ارزان ترین پروتئین های در دسترس خانوار به شمار می رود، اظهار کرد: علی رغم آن که طی سال های ۹۵ و ۹۶ بیش از ۲۶ میلیون قطعه مرغ تولد؟ و تخم مرغ گذار از بین رفت، اما خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته و همکاری تنگانتگ با سازمان دامپزشکی رخداد بیماری در کشور کاهش پیدا کرده است.


معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی مجموع تولید تخم مرغ سال گذشته در کشور را ۹۰۱ هزار تن اعلام کرد و گفت: امسال پیش بینی می شود که تولید تخم مرغ به رقمی حدود ۹۸۷ هزار تن برسد و همچنین برای سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی کرده ایم که تولید به رقم ۱۱۰۳ تن ارتقا یابد.

در حال تکمیل...


صادرات ۸۰۰ هزار تن شیر و فرآورده‌های لبنی/ تولید گوشت قرمز به ۸۵۹ هزار تن می‌رسد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها