بازدید: 15

طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2004249
طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.
صراط:

طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.

استفاده از متریال خاص در طراحی دکوراسیون منزل

به نقل از گروه معماری آرین پاراکس طراوت و انرژی در طراحی دکوراسیون منزل به خاطر استفاده گسترده از بتن خام، فلزات و روکش های تزئینی می باشد. چندین ماده طبیعی و پرحرارت هم این فضای پرهیجان و پویا را به یک محیط دنج و خودمانی تبدیل کرده. ترکیب رنگی غالب، مونوکروم است. ولی مبلمان و پارچه و لوازم دکوری زرد و آبی گاه گداری در این ترکیب سیاه و سفید و طوسی و رنگ چوب، خللی وارد کرده اند.

با تغییر در نقشه کشی ساختمان در وسط خانه یک نشیمن و آشپزخانه بزرگ و دلباز قرار گرفته. لوازم زرد و آبی اقیانوسی، یک پس زمینه بتنی طوسی دارند که فضا را کمی سنگین تر کرده. کف خانه هم با کفپوش چوبی گرمای زیبایی به خود گرفته است.

 

کاناپه مدولار L، دو رنگ تشک طوسی و آبی دارد. محل تلاقی این دو رنگ، همان جایی است که میز عسلی چهارگوش قرار گرفته. این وسایل شاد و رنگی، فضای طوسی و جدی نشیمن را شاداب تر می کند در سوی دیگر قالی طوسی نشیمن، یک میز غیرعادی نقش صندلی عثمانی دکمه ای را ایفا می کند یک میز کناریِ دیگر هم در این سالن وجود دارد که مجسمه میمون است و رنگ زرد دارد. این میز محل نگهداری چند کتاب است. میز عسلی چهارگوش هم با یک ظرف میوه دکور شده.

توی بافت قالی طوسی، تعدادی تار و پود زرد رنگ وجود دارد که این قالی را به لوازم دکوری خانه متصل می کند.


گروه معماری آرین پاراکس اشاره می کند : در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه روبروی دیوار تلویزیون که با پنل های سنگی طوسی تیره پوشیده شده، چند گیاه آپارتمانی بالغ با برگ های شاداب قرار گرفته.

 

بالای کاناپه نشیمن، یک چراغ دیواری اهرمی مشکی نصب شده که این نقطه را به صورت کلی روشن می کند.

عناصر زرد رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق غذاخوری مجاور هم دیده می شود میز غذاخوری، یک شبه جزیره است و تعدادی صندلی زرد و مشکی در اطرافش قرار گرفته. کاشی های مشکی کف آشپزخانه با صلیب های زرد رنگ تزئین شده همینطور این دیوار با چند حباب نوظهور که شبیه حباب های مکالمه طراحی شده اند روشن شده.

 

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه با ایده ای جدید

 

یکی از دیوارهای آشپزخانه، به طور کامل با کابینت های سفید پر شده. این کار برای استفاده بهینه از دیوارهای مرتفع یک خانه زیر شیروانی یک راه حل ایده آل است در نقشه کشی ساختمان جانمایی آشپزخانه در بهترین جای ممکن قرار دارد .

 

 

روی دیوار مجاور تنها یک قفسه و چند کابینت زیرین مشاهده می شود. حضور شبه جزیره، این آشپزخانه را به یک فضای باریک تبدیل کرده.

 

یکی از طراحان گروه معماری آرین پاراکی می گوید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هود اجاق گاز، چهارچوب فولادی دارد. این قاب فولادی، هود را به یک ویژگی بزرگ و چشمگیر تبدیل می کند ولی همزمان آن را از دید مخفی می کند تا فقط نقش یک عنصر دکوری جذاب در طراحی دکوراسیون منزل ایفا کند.

سطوح بتنی خام، پس زمینه بافت داری برای فضای غذاخوری به وجود آورده و روی سقف بتن خام، چند چراغ ریلی جهت دار نصب شده. دفتر کار خانگی با دیوارهای شیشه ای خود، پشت پرده ها مخفی شده.

 

 

خانه ای که با نقشه کشی ساختمان به فضای خاص تبدیل شد

 

روی یک میز کار بزرگ، دو کامپیوتر و فضای کار وجود دارد. کنار میز یک قفسه کتاب باریک می بینیم که داخل گچ فرو رفته.

 

آرین پاراکس می افزاید این اتاق کار یک صندلی راحتی شاد دارد که برای مطالعه یا استراحت استفاده می شود. البته برای استراحت های طولانی تر یک تخت در بالای اتاق در نظر گرفته شده. یک چراغ مطالعه زمینی و قدکوتاه هم در کنار صندلی قرار گرفته که نور مورد نظر را تامین می کند و بیرون دفتر کار یک صندلی پوف طوسی و کوچک و یک آباژور مدرن زمینی دیده می شود در واقع این صندلی پوف جایی برای نشستن در راهرو و در کنار کمد کفش و لباس فراهم می کند.

کنار درب ورودی یک کمد کوچک برای آویزان کردن البسه مهمانان تعبیه شده که با پنل های چوبی جذاب، روکش شده. از قفسه زیر کمد به عنوان محلی برای چند لحظه نشستن یا جایی برای زمین گذاشتن کیسه های خرید می شود استفاده کرد.

 

دو میز پاتختی آبی به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب، رنگ و لعاب داده.

 

 

هدبورد تختخواب، طراحی منحنی و منحصر به فردی دارد. انگار یک طراحی کلاسیک و قدیمی را به نسخه مدرن تبدیل کرده باشند. آباژورهای زمینی سطح پارچه ای و نرم این هدبورد را روشن می کنند.

رنگ زردی که در طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن دیدیم، روی قالی اتاق خواب هم تکرار شده که باعث یکپارچگی فضای خانه می شود. پوستری که روبروی تخت نصب شده، با جملات خود اهالی خانه را به بیرون آمدن از تخت تشویق می کند!

 

یکی از دیوارهای اتاق خواب، به یک کمد بدون درب تبدیل شده. یک میله، وظیفه نگهداری البسه را به عهده دارد. یک ردیف کشوی معلق هم به عنوان قفسه زیر این رگال نصب شده.

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام
سرویس بهداشتی بزرگ این خانه، دو روشویی و سینک مجزا دارد این دو روشویی بلند و منحصر به فرد، جلوی یک آینه بلندتر از خود نصب شده اند چراغ های LED که پشت پنل های دیوار روشویی نصب شده اند، نور خود را به طور مساوی در محیط پخش می کنند.

 

این نورپردازی، پنل ها را معلق و شناور نشان می دهد. میز اردکی و زرد رنگ کنار وان، طراحی عجیبی دارد و محل قرار دادن وسایل حمام، شمع یا نوشیدنی خنک است و اتاق دوش درست پایین وان قرار گرفته. توالت هم پشت دیوار روشویی مخفی شده.

سردوشی حمام، بزرگ و مدل بارانی است. طاقچه تورفته و نورپردازی شده، فضای حمام را دنج و گرم کرده.

چراغ های خطی، توی سقف طوسی و تراز با سطح سقف نصب شده اند و ظاهر حمام را صیقلی کرده اند. توالت دیواری ذغالی و صفحه طوسی رنگ و مسطح روی دیوار، دکوراسیون معاصر این حمام را تکمیل کرده اند.

 

 

در تصویر آخر، ایده نقشه کشی ساختمان که توسط تیم فوق پیشنهاد گردیدع را از بالا می بینیم که نقاط مخفی خانه را بهتر ترسیم می کند: در این عکس کابینت های متعدد راهروی ورودی، و طراحی کامل تختخواب مرتفع دفتر کار را دقیق تر می بینید.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون منزل خود هستید یا درخواست مشاوره دارید می توانید به سایت شرکت مهندسی آرین پاراکس مراجعه نمایید.


طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
 • طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا


  طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.
 • دکوراسیون پاییزی منزل با ۱۵ ایده‌ی دیدنی


  زیبایی‌های بی‌نظیر فصل پاییز به همراه رنگ‌های فوق‌العاده برگ‌های آن در کنار نم باران و هوایی که رو به سردی می‌رود بهترین فرصت است تا دکوراسیون منزل خود را تغییر دهیم و حال و هوای این فصل رنگی و دل‌نشین را مهمان آن کنیم.
 • ۱۲ ایده خلاقانه برای طراحی دکوراسیون


  یک گلدان گل منحصر به فرد درست کنید. برای این کار بهتر است لنگه چکمه‌ای از اندازه پایتان را در نظر گرفته و به صورتی کاملا منظم داخل آن گل‌های رنگی زیبا قرار داده و در نهایت آن را در گوشه دنجی از خانه قرار دهید. توصیه می‌شود که گلدان رنگی باشد چرا که ه
 • ۴ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل


  امروزه تاثیرات طراحی داخلی فضاهای مختلف بر خلق و خو، روحیه، پیشرفت کاری و آرامش زندگی از نظر علم کاملا به اثبات رسیده است و به همین دلیل در سال های اخیر بیش از پیش افراد به اهمیت و کاربرد آن پی برده اند. هدف از دکوراسیون داخلی هماهنگ سازی جلوه های ظا
 • دکوراسیون منزل، ایده‌های دیدنی این زوج معمار شیرازی!


  تحصیل و کار در هر زمینه و رشته ای می تواند روی زندگی شخصی هم تاثیرگذار باشد. از پزشک گرفته تا هنرمند و نقاش و طراح سعی می کنند دانش و حرفه خود را برای زندگی و سلامت خود به بهترین نحو به مرحله اجرا برسانند. در این مطلب از تور خانه گردی، دکوراسیون منزل
 • جدیدترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس مدل


 • طراحی دکوراسیون منزل با حال و هوای بهار


  تزئینات و دکوراسیون بهاری همیشه باعث می‌شود که در خانه احساس تازگی و طراوت ایجاد شده و فضای خانه پس از یک زمستان سرد از گرما و لطافت بهاری پر گردد؛ اما چگونه بهار را به خانه خود بیاوریم؟
 • طراحی دکوراسیون منزل با توجه به نشان ماه تولد


  از آنجا که گروهی بر این باورند که ویژگی های مربوط به ماه تولد افراد روی شخصیت و خلق و خوی آنها تاثیر می گذارد، می توان همین مسئله را به سلیقه افراد در نحوه انتخاب دکوراسیون منزل هم بسط داد و مباحث جذابی را پیرامون این موضوع مطرح نمود.
 • ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای فصول مختلف


  با تغییر فصل‌ها، طبیعت حال و هوایش عوض شده و لباس تازه بر تن می‌کند. این اتفاق برای دکوراسیون منزل شما و قلب آن یعنی آشپزخانه نیز می‌تواند رخ بدهد.
 • "استارت آپ کسب و کار سبز" فضایی برای اجرا شدن ایده ها/ صاحبان ایده‌های سبز بپیوندند


  مدیرکل پژوهش و توسعه فناوری سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صاحبان ایده‌های کسب و کار سبز در دومین استارت‌آپ کسب و کار سبز ثبت نام کنند.
 • نقش شلف در دکوراسیون منزل


  همه ما دوست داریم که وسایل دوست‌داشتنی و چیزهایی که به آنها تعلق‌خاطر داریم را جلوی چشمان بگذاریم تا هرروز نگاهشان کنیم و تصدقشان برویم.
 • دکوراسیون اتاق کودک، ده ایده خاص


  اینکه به کودکان اجازه دهیم در طراحی اتاق خوابشان به ما کمک کنند استراتژی مادرانه ی قابل اطمینانی است.
 • ایده‌های ست کردن دکوراسیون با رنگ بنفش


  از قدیم همه ما رنگ آبی را به عنوان معروف ترین و رایج ترین رنگ دکور می شناسیم اما آیا هیچ کدوم از شما درباره رنگی که از همه رنگ ها بیشتر دست کم گرفته می شه «بنفش» چیزی می دونید؟
 • دکوراسیون اتاق کودک، ایده های ناب


  اگر بخواهید با در نظر گرفتن اصول مربوط به دکوراسیون داخلی، اتاق کودک خود را مبلمان کنید، باید به مواردی توجه نمایید.
 • دکوراسیون منزل ایرانی با رنگ‌های آبی و کرم


  برای آنکه بتوانید چیدمان خانه خود را به بهترین نحو انجام دهید، باید برخی از اصول مهم را در هنگام طراحی و دکوراسیون منزل در نظر بگیرید. انتخاب وسایل و در نظر گرفتن نیاز‌های مختلف و کاربری هر فضا می‌تواند نتیجه مناسبی را برای داشتن بهترین دکوراسیون منز

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها