بازدید: 30

برگزیدگان جایزه ادبی شهید اندرزگو معرفی شدند

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2003513
گروه ادب ــ آیین نخستین جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

برگزیدگان جایزه ادبی شهید اندرزگو معرفی شدندبه گزارش خبرنگار ایکنا، آیین اختتامیه نخستین جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با حضور حجت الاسلام قمی، رئیس تبلیغات اسلامی، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، قادر آشنا، مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی و نویسندگان و اهالی فرهنگ و قلم در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
براساس بیانیه قرائت شده، داوران در بخش داستان کوتاه، اتفاق تازه ای را مشاهده نکردند، زیرا اغلب داستان ها برای مخاطب راضی کننده نبوده و شتابزدگی در پرداختن به موضوعات دیده می شد. داوران این بخش پیشنهاد کردند در دوره آتی بخش کودک و نوجوان تفکیک شود.
در این بخش، دو کتاب «باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان از انتشارات شهرستان ادب و «دو روایت از یک عکس» نوشته ابراهیم حسن بیگی از انتشارات سوره مهر برنده تندیس، لوح تقدیر، جایزه نقدی و سفر عتبات و خرید آثار شدند.
ابراهیم حسن بیگی پس از دریافت جایزه خود گفت: این جایزه سی سال دیر برگزار شد و شاید اگر بوی تعفن تطهیر رژیم پهلوی به مشام نمی رسید، این جشنواره هم برگزار نمی شد.
در بخش روایت و تاریخ شفاهی، «یادداشت های یک روزنامه نگار» نوشته موسی حقانی از مؤسسه تاریخ معاصر برگزیده شناخته شد.
حقانی پس از دریافت جایزه اش گفت: این جایزه ارزشمند است، زیرا که خون و نام شهید اندرزگو تحریف ستیز است. هنر ما باید به کمک ترویج تاریخ بیاید، اما متأسفانه جز چند سال در اوایل انقلاب، سینمای ما عاری از مبارزات و مجاهدات های انقلابی شده است.
در بخش رمان و داستان بزرگسال، کتاب «عاشقی به سبک ون گوک» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان و «اوسنه گوهرشاد» نوشته سعید تشکری منتشر شده به نشر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.
انتهای پیام


برگزیدگان جایزه ادبی شهید اندرزگو معرفی شدند
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها